Cel osiągnięty. Klub Piłkarski Piła awansował do V ligi! Zobaczcie zdjęcia z meczu z KP Słupia

od 16 lat
Wielka radość na stadionie pilskiego MOSiR-u. W rewanżowym meczu barażowym o awans do V ligi Klub Piłkarski Piła pokonał KP Słupia 4:2 (2:2).

Pierwsze spotkanie na boisku KP Słupia zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Licznie zgromadzona na pilskim stadionie publiczność liczyła więc na korzystne rozstrzygnięcie i awans Klubu Piłkarskiego Piła.

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 33’ po celnym strzale Kacpra Zielińskiego z rzutu wolnego. Sześć minut na 2:0 podwyższył Dawid Dzikowicz (asysta Kacper Zieliński). Niestety, jeszcze przed przerwą goście zdobyli dwa gole, których strzelcami byli: Jacek Łaś (42’) i Marcin Górecki (44’).

W przerwie meczu miała miejsce mała uroczystość. Dorian Jarosz, zawodnik zespołu GKS Radwan Lubasz, odebrał z rąk prezesa czerwono - czarnych Przemysława Wojcieszaka nagrodę za zdobycie korony króla strzelców klasy okręgowej.

W drugiej połowie pilski zespół pozbawił KP Słupa złudzeń. W 65’ ponownie prowadzenie naszej drużynie dał Kacper Zieliński (asysta Robert Greń), a trzy minuty później wynik na 4:2 ustalił Dawid Dzikowicz (asysta Filip Laskowski).

Po zakończeniu spotkania na pilskim obiekcie wybuchła wielka radość. Adam Luboński, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, wręczył drużynie z Piły puchar za awans do V ligi. Cieszyli się piłkarze, działacze i publiczność.

- Bardzo się cieszę z tego, czego dokonaliśmy – nie ukrywał Paweł Nawrocki, trener KP Piła. - Miałem nerwowy dzień, bo bardzo mi zależało na awansie. Jak zobaczyłem chłopaków w szatni to wiedziałem, że jest to nasz dzień i musimy osiągnąć cel. Po pierwszej połowie udało się nam odbudować morale i teraz możemy się radować.

Cel osiągnięty. Klub Piłkarski Piła awansował do V ligi! Zob...