Crosstriathlon: pilanin Miłosz Czechowicz został mistrzem Polski podczas zawodów w Krakowie! Zobaczcie zdjęcia

Miłosz Czechowicz z Piły został mistrzem Polski w crosstriathlonie w kategorii wiekowej 20 - 29 lat podczas zawodów Xterra, które odbyły się w Krakowie.

To były wyjątkowe zawody triathlonowe w wersji crossowej, które już po raz trzeci odbyły się w grodzie Kraka. Na trasy zawodów wybrane zostały najbardziej urokliwe i ciekawe z perspektywy sportowców i turystów miejsca: Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i malowniczy Zalew Zakrzówek, jedynie 4 km od historycznego centrum Krakowa.

Na Xterra zawodnicy pokonują 1,5 km pływania w przepięknym Zalewie Zakrzówek, 36 km roweru MTB po krętych trasach Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego i 10 km trailowego biegu po terenie Zakrzówka. Zawody są kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Xterra, a jednocześnie kolejny rok z rzędu mają rangę Mistrzostw Polski w Crosstriathlonie.
Po pływaniu Miłosz Czechowicz plasował się w okolicach 120 pozycji. Na rowerze poprawił się o około 70 miejsc. Ostatecznie w zawodach zajął 44 lokatę w klasyfikacji open (ósmą wśród Polaków) i pierwszą w kategorii 20 - 29 lat.