Cztery medale reprezentantów pilskich klubów w Mistrzostwach Polski Kadetów w boksie

Trener Przemysław Leniec (drugi prawej) wraz ze swoimi podopiecznymi
Trener Przemysław Leniec (drugi prawej) wraz ze swoimi podopiecznymi Sporty Walki Piła
W Mistrzostwach Polski U-16 w boksie w Wałczu zawodnicy pilskich klubów wywalczyli cztery medale.

Zakończyły się Mistrzostwa Polski U-16 w boksie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się w Wałczu. To najważniejsza dla kadetów krajowa impreza. Rewelacyjny występ zanotowali zawodnicy pilskich Sportów Walki. W finałach wystąpiła trójka zawodników tego klubu i wszyscy pięściarskie zmagania zakończyli na pozycjach medalowych!

Wśród chłopców mistrzem Polski w kategorii wagowej 48 kg został Adrian Drewnowski, natomiast wśród dziewcząt srebrne medale i tytuły wicemistrzyń naszego kraju zdobyły: Antonina Hader (kategoria wagowa 52 kg) oraz Anita Leniec (kategoria wagowa 54 kg). Wszyscy startujący w Wałczu podopieczni trenera Przemysława Leńca w drodze po medale w turniejach eliminacyjnych oraz już w samych zawodach finałowych stoczyli po cztery zwycięskie pojedynki.

Doskonale zaprezentowała się także w Mistrzostwach Polski U-16 Natalia Koronka, zawodniczka pilskiego Sokoła. Wywalczyła ona tytuł wicemistrzyni Polski. Nasza pięściarka w eliminacjach w Ciechocinku pokonała Oliwię Kruk oraz Małgorzatę Porębę ze Śląska, a w finale w Wałczu wygrała z Oliwią Kruk, a następnie musiała uznać wyższość Weroniki Budynkiewicz z Lublina. Sukces pilskiej zawodniczki jest tym bardziej cenny, żę była ona młodsza od swoich rywalek gdyż za rok będzie jeszcze walczyć w tej grupie wiekowej. Wielkie brawa dla naszych młodych zawodniczek i zawodników!