Czwarte miejsce Mikołaja Czechowicza z Gwdy Piła w Mistrzostwach Polski na 10 km

Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła zajął wysokie, czwarte miejsce w kategorii U23 na Mistrzostwach Polski w biegu na 10 km fot. PLKS Gwda Piła
Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła był bliski medalu w Mistrzostwach Polski na 10 km, które odbyły się w Olkuszu.

Trwa dobra passa biegaczy PLKS Gwda Piła, podopiecznych trenera Ignacego Krzewińskiego. Po wywalczeniu medalu przez Paskala Hoffmana i wysokich miejscach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Przełajach w Luboniu, tym razem zaimponował najlepszy pilski biegacz Mikołaj Czechowicz.

Ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów zadebiutował w kategorii młodzieżowej U23 podczas Mistrzostw Polski na 10 km, które odbyły się w Olkuszu k. Katowic z udziałem blisko 100 biegaczy i biegaczek. Debiut wypadł rewelacyjnie. Nasz zawodnik, jeden z najmłodszych w stawce, zajął wysokie, czwarte miejsce z dobrym wynikiem 31:51,36. Do medalu zabrakło mu minimalnie... Zwyciężył Mateusz Gos z Optimy Radom, który uzyskał rezultat 29:17,80.

Przed sympatycznym biegaczem Gwdy kolejne poważne zadanie. Za kilkanaście dni przystąpi w swojej szkole tj. Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile do egzaminu maturalnego. Życzymy, żeby do wybitnych osiągnięć sportowych dołączył kolejny sukces.