Drużyny miasta i powiatu po raz czwarty spotkały się na boisku

Drużyna miasta
Drużyna miasta Wiesław Szmagaj
Drużyna powiatu przegrała z urzędnikami z miasta. O wyniku meczu przesądziły rzuty karne

Był to czwarty mecz pomiędzy reprezentacjami miasta Piły i powiatu pilskiego. W 2007 roku lepsza była ekipa Starostwa Powiatowego, dwa lata później wygrała drużyna miasta, a w ubiegłym roku ponownie triumfował powiat. Spotkania rozgrywane były na stadionie przy ul. Żeromskiego.

Tym razem rywalizacja przeniosła się na kameralny stadion przy ul. Okrzei. W miniony piątek stał się on areną piłkarskich zmagań obu drużyn. Zespół miasta do boju poprowadził prezydent Piotr Głowski, a w drużynie tej zagrał między innymi Paweł Jarczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Symbolicznym kopnięciem piłki rozpoczął mecz Mirosław Mantaj, Starosta Pilski. W zespole powiatu zagrali między innymi radni: Józef Jopek i Krzysztof Pabich, a także nasz redakcyjny kolega Wojciech Drożdż, który należał do wyróżniających się piłkarzy.

Spotkanie miało wyrównany charakter. W 15 minucie celnym strzałem popisał się Grzegorz Orłowski i powiat prowadził 1:0. Ambitnie grająca ekipa miasta nie poddawała się. W ostatniej sekundzie spotkania celnym spotkaniem popisał się Marcin Bandurski, wyrównując stan meczu na 1:1. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Tu lepsi byli przedstawiciele miasta, którzy ostatecznie wygrali w „jedenastkach” 6:4.

Na trybunach piłkarzy dopingowali głośno kibice obu drużyn. Na uwagę zasługuje fachowy, a jednocześnie dowcipny komentarz spikerów: Tomasza Pochylskiego (w pierwszej połowie) oraz Mariana Barełkowskiego (w drugiej części meczu).