Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dużo ofert pracy na Subregionalnych Targach Pracy i Kariery w Pile

Marek Wolski
Marek Wolski
W Centrum Konferencyjnym TBS odbyła się 16 edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Była okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm, które przygotowały wiele ciekawych ofert pracy.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Piła. Targi odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej przez koronawirusa. Również teraz obowiązywały obostrzenia. Otwierająca targi wiceprezydent Piły Beata Dudzińska podkreśliła, że mimo niesprzyjających warunków, pilskie firmy rozwijają się dynamicznie.

Są branże, które zostały bardziej dotknięte przez skutki wirusa, przez lockdown i zamknięcia z mocy prawa, ale są też takie, jak to w kryzysie bywa, które bardzo dynamicznie się rozwijają.
Obserwujemy to również na naszym rynku pracy. I podobnie z pracownikami. Są tacy, którzy właśnie przez skutki koronawirusa muszą się przebranżowić i szukają swojej szansy.

I taką szansą w opinii Beaty Dudzińskiej są nowe miejsca pracy, które oferują rozwijające się w Pile firmy.

W całej Pile od ulicy Wawelskiej, gdzie strefa przemysłowa już jest w zasadzie „po dach” wypełniona, przez ulicę Przemysłową, gdzie nadal będą powstawać liczone w setkach miejsca pracy, po przygotowaną kolejną strefę przemysłową przy lotnisku, nad którą teraz bardzo dynamicznie pracujemy i mimo że jest ona „świeża”, to już mamy o nią zapytania. Dzięki rozsądnym decyzjom przedsiębiorców gospodarka w Pile ma się, jak na te czasy, dobrze.

Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery są największym tego typu wydarzeniem w północnej Wielkopolsce. Ich adresatem są zarówno osoby wchodzące na rynek pracy jak i te, które szukają nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Mówił o tym Krzysztof Rauhut z Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Jako przedsiębiorca i przedstawiciel samorządu gospodarczego chciałbym przypomnieć, że pilskie targi to idealne miejsce dla osób, które szukają pierwszej pracy lub chcą zrobić zmianę w swoim życiu zawodowym. Pamiętajmy jednak, że firmy to nie budynki, nie logotypy, nie maszyny, to przede wszystkim ludzie, to oni tworzą atmosferę pracy, oni wytwarzają dobra i oni świadczą usługi.

Wśród firm, które prezentowały się na targach były: Kolorama, Colours Factory, Signify, Thule Group, Ceva Logistics, Improvia, Romb, Orca Precision Parts, Qubiqa, Arche Hotel Piła, Randstad, Devpark, Hydro Extrusion Poland, Termetal, Korporacja Romaniszyn, Karpol, Archon Studio i Asta-Net.

Było też stoisko Pilskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Po raz pierwszy jesteśmy na tych targach. Chcemy naszą obecnością pokazać, że ogromną grupą osób, która szuka pracy i której potrzeby z tym związane nie są zaspokojone, są osoby niepełnosprawne. Apeluję i proszę przedstawicieli biznesu, aby wyciągnąć rękę do osób niepełnosprawnych, bo często mają one duże kwalifikacje, ale z różnych względów nie mogą znaleźć pracy

– mówił Marian Martenka, pełnomocnik prezydenta Piły ds. rodziny, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Kogo zatem szukają pilskie firmy? To m.in. pracownicy produkcji, operatorzy, ślusarze, spawacze, magazynierzy, specjaliści ds. zakupów, konstruktorzy, mechanicy, graficy, informatycy, księgowi, logistycy, kucharze i inni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto