Dzielnicowy z Piły najlepszy!

DB
Dzielnicowy Roku 2017
Dzielnicowy Roku 2017 KPP Piła
W Pile odbywały się wojewódzkie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2017". Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Biernacki, dzielnicowy z Piły. Brawo!

W Szkole Policji w Pile odbywały się eliminacje do zawodów "Dzielnicowy Roku 2017". Startowali w nich policjanci z całej Wielkopolski, również z Piły.

Jedną z konkurencji było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 12 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczyz odległości 16 metrów. Policjanci mieli również do rozwiązania test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętościami udzielania pierwszej pomocy.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że najlepiej wypadł mł. asp. Krzysztof Biernacki z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na drugim miejscu uplasował się mł. asp. Marek Sowa z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył mł. asp. Łukasz Szczerbal z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

- Wyróżnieni policjanci zajmujący pierwsze i drugie miejsce w turnieju, poza nagrodami zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Nagrody dla najlepszych dzielnicowych zostały wręczone w Komendzie Powiatowej Policji w Pile.