Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwa Nauki 2012 PWSZ w Pile. Przejedź się ogórkiem; wpadnij na "Misia"

MIN
Jeden z symboli PRL-u autobus "ogórek" (Jelcz 043 Caro) zaparkuje na placu Zwycięstwa w niedzielę, 22 kwietnia. Można będzie go nie tylko oglądać, ale i przejechać się nim. Wycieczki ulicami miasta trwać będą od 10 do 14.  Przewodnikiem po mieście będzie Roman Chwaliszewski, kierownik pilskiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków.
Jeden z symboli PRL-u autobus "ogórek" (Jelcz 043 Caro) zaparkuje na placu Zwycięstwa w niedzielę, 22 kwietnia. Można będzie go nie tylko oglądać, ale i przejechać się nim. Wycieczki ulicami miasta trwać będą od 10 do 14. Przewodnikiem po mieście będzie Roman Chwaliszewski, kierownik pilskiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków.
Mocny początek w niedzielę: parada samochodów z epoki PRL (też możesz wziąć w niej udział!) i wycieczki "ogórkiem" po Pile.

Organizatorzy szóstego już Festiwalu Nauki fundują tym razem uczestnikom imprezy krótką podróż w czasie. Za kilka dni w Pile, w szczególności na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej poczuć można będzie zapach Polski Ludowej. Początek w najbliższą niedzielę - 22 kwietnia. Zakończenie pięć dni później - w piątek 27 kwietnia.

"Propaganda sukcesu, sukces propagandy" - pod takim hasłem przez pięć dni pilska uczelnia udowadniać będzie, że nauka wcale nie musi "boleć"; przeciwnie, można z niej mieć wiele frajdy.

- Tegoroczny Festiwal Nauki nie ma być jednak wyrazem tęsknoty za czasami PRL-u, tylko krytyczną analizą wybranych zagadnień tego okresu - informują organizatorzy.

Szczegółowy program Festiwalu Nauki 2012 w Pile

Przygotowywane przez uczelnię atrakcje każdego roku wprowadzają nową jakość w prezentowaniu świata nauki. W tym roku poprzeczka ta znowu podniesiona została wyżej... W niedzielę 22 kwietnia punktualnie w południe z placu Zwycięstwa wyruszy parada samochodów z epoki "demoludów" - swój udział w paradzie zapowiedziało już kilkunastu członków Automobilklubu Wielkopolska. Organizatorzy zapraszają posiadaczy aut z epoki do udziału w paradzie. Ty też możesz wziąć w niej udział!

Specjalnie na ten dzień wynajęty zostanie z MPK w Poznaniu autobus - Jelcz 043 Caro - czyli popularny "Ogórek". Z jego "pokładu" zwiedzać będzie można Piłę z przewodnikiem, w którego rolę wcieli się historyk i konserwator zabytków Roman Chwaliszewski. To niektóre z atrakcji.

Dwa ostatnie dni Festiwalu Nauki miały będą bardziej naukową formułę. W czwartek (26 kwietnia) od rana konkursy, wykłady i nauka na wesoło. To atrakcje przeznaczone w dużej mierze dla młodszych uczniów, którzy zdecydują się odwiedzić Festiwal. Na początek budowanie robotów i zabawy z helem...

Sporo będzie się działo również na placu przed uczelnią. Atrakcyjnie zapowiada się pokaz umiejętności strażaków oraz ratowników medycznych. Można będzie też za dramo sprawdzić stan swojego pojazdu na uczelnianej stacji kontroli.

Organizatorami Festiwalu Nauki są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Nauki Pilskiej PWSZ.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]
Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Daj nam znać! NAPISZ DO NAS PRZYŚLIJ SMS lub ZADZWOŃ 698 635 635

Dodaj ogłoszenie drobne ZA DARMO

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto