Futsal. BestDrive Futsal Piła dzielnie walczył w Gdańsku z liderem I ligi

Pilski zespół dzielnie walczył w Gdańsku z liderem I ligi, ale zwycięzcą tego emocjonującego meczu zostali gospodarze Wiesław Szmagaj
Prowadzący w I lidze futsalu AZS Uniwersytet Gdański pokonał u siebie po zaciętej walce BestDrive Futsal Piła 10:6

Mecz w Gdańsku rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, które objęli w 6. minucie. Chwilę później na 1:1 wyrównał Miłosz Wylegała. AZS Uniwersytet Gdański strzelił dziesięć minut później dwie bramki. Pilanie odpowiedzieli celnym trafieniem Kacpra Kosmowskiego (17'). Krótko przed przerwą (19') gdańszczanie strzelili kolejnego gola i do szatni schodzili przy prowadzeniu 4:2.

Pierwsze minuty drugiej połowy były popisem strzeleckim Wojciecha Węgrzyna. Zaliczył on w niecałe dwie minuty klasyczny hattrick (23', 24', 24'). W ten sposób BestDrive Futsal Piła prowadził 5:4. Kolejne trzy gole zdobyli jednak gospodarze (26', 27', 30') i na tablicy widniał wynik 7:5. Kontaktową bramkę dla pilan strzelił ponownie Jakub Skwarek, ale gdańszczanie znów odpowiedzieli trzema celnymi trafieniami, wygrywając mecz 10:6 (4:2).
Nasz zespół zajmuje obecnie ósme miejsce. W najbliższą sobotę BestDrive Futsal Piła podejmie o godz. 18.00 We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.