Futsal - I liga. Pilski zespół po dobrej grze triumfował w Szczecinie

W drugiej połowie meczu w Szczecinie pilanie strzelili aż pięć bramek z rzędu i wygrali spotkanie Wiesław Szmagaj
Cenne zwycięstwo odniósł zespół BestDrive Futsal Piła. Pokonał on meczu I ligi w Szczecinie Futsal 8:5. Wygrana pozwoliła pilanom na awans na dziewiąte miejsce

Nasza drużyna była faworytem potyczki w Szczecinie. Do tego znakomicie rozpoczęła spotkanie, obejmując tuż po jego rozpoczęciu prowadzenie na 1:0. Rywale wyrównali siedem minut później na 1:1. Kolejne dwa gole zdobyli jednak pilanie: Piotr Przygocki (11') i Wojciech Bukowy (16'). Gospodarze odpowiedzieli jednym celnym trafieniem. Do przerwy było więc 3:2 dla naszego zespołu i trzeba się było spodziewać trudnej walki w drugiej połowie spotkania.

Tuż po zmianie stron Futsal Szczecin wyrównał rezultat meczu. Wówczas do zdecydowanej ofensywy przystąpili nasi zawodnicy. Gole strzelone przez Piotra Przygockiego (25'), Jakuba Skwarka (27'), dwukrotnie Wojciecha Węgrzyna (28' i 30') oraz Zbigniewa Barańczyka (31') spowodowały, że pilanie prowadzili 8:3. Zdesperowani gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale strzelili tylko dwie bramki. W ten sposób nasz zespół zainkasował ważne trzy punkty do ligowej tabeli.