Futsal. Lider I ligi, Legia Warszawa, „na kolanach” w meczu z BestDrive Futsal Piła! Zobaczcie zdjęcia

Pilanie sprawili sensację, pokonując wysoko Legię Warszawa, lidera I ligi
Pilanie sprawili sensację, pokonując wysoko Legię Warszawa, lidera I ligi fot. Wiesław Szmagaj
BestDrive Futsal Piła podejmował Legię Warszawa, lidera I ligi. Pilanie zagrali dobry mecz, znaleźli receptę na rywala i wysoko pokonali stołeczny zespół 8:3 (1:1) .

Długo na tablicy świetlnej utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 17' Legia zdobyła pierwszego gola, ale dwie minuty później na 1:1 wyrównał Wojciech Węgrzyn. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.
Po zmianie stron w 25' bramkę dla BestDrive Futsal Piła strzelił debiutujący w naszej drużynie Adrian Kaczorowski, a minutę później było już 3:1 po celnym trafieniu Piotra Przygockiego. Legioniści zdecydowali się na wycofanie bramkarza i wprowadzenie piątego gracza w polu. Jak się później okazało ta taktyka nie przyniosła zamierzonych skutków. W 28' doprowadzili oni wynik meczu do stanu 3:2, ale chwilę później gola dla pilan zdobył Radosław Góźdź.
Zdesperowani Legioniści strzelili bramkę na 4:3 w 32'. Później jednak pilscy zawodnicy bez skrupułów wykorzystywali błędy przyjezdnych. Na listę strzelców wpisali się: Zbigniew Barańczyk (33'), Paweł Tarnowski (samobój 36') i Wojciech Węgrzyn (39' i 40'). Legia była „na kolanach”, a pilanie zwyciężyli 8:3! Warszawski zespół ze spuszczonymi głowami opuszczał parkiet hali pilskiego MOSiR-u...
Wcześniej w 1/16 Pucharu Polski BestDrive Futsal Piła podejmował wicemistrza naszego kraju - Constract Lubawa. Goście dominowali w tym meczu. Constract Lubawa zwyciężył 11:1 (5:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w 40' Zbigniew Barańczyk.