Futsal Powiat Pilski znów bez punktów. Nasz zespół przegrał w Kamienicy Królewskiej

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska okazał się zbyt wymagającym rywalem dla pilskiej drużyny. Wicelider zwyciężył 4:1 fot. Wiesław Szmagaj
W meczu I ligi We-Met Futsal Club Kamienica Królewska pokonał Futsal Powiat Pilski 4:1 (2:0).

W 16. kolejce I ligi Futsal Powiat Pilski gościł u w Kamienicy Królewskiej u wicelidera rozgrywek. Pilanie stanęli przed trudnym zadaniem, bo gospodarze spisują się w tym sezonie znakomicie. Do spotkania tego przystąpili jednak z optymizmem, bo są oni jednym z czołowych zespołów rozgrywek.

Początek meczu był wyrównany, a żadnej z drużyn nie udawało się trafić do bramki rywala. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 17. minut. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli dwa gole (17’ i 19’) i schodzili do szatni z prowadzeniem. W drugiej części spotkania We-Met dorzucił jeszcze dwa gole (26’ i 37’), a honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Skwarek (25’).

Pilanie zajmują obecnie szóste miejsce w rozgrywkach, mając na koncie 21 punktów. Prowadzi z kompletem punktów Widzew Futsal Łódź (48 pkt.), przed We-Metem Kamienica Królewska (31) i Futbalo Białystok (30). 5 marca pilanie podejmą w Powiatowej Hali Sportowej lidera I ligi. Czy łodzianie w Pile stracą pierwsze punkty?