Futsal. W meczu I ligi pilski zespół lepszy od Futsalu Szczecin. Obejrzyjcie zdjęcia

W meczu 22. kolejki I ligi futsalu BestDrive Futsal Piła po wyrównanej grze pokonał w hali pilskiego MOSiR-u Futsal Szczecin 3:2 (2:1). Pilski zespół jest coraz bliższy utrzymania w tej klasie rozgrywkowej

Goście nie należą do potentatów pierwszoligowych rozgrywek, więc w Pile liczono na trzy punkty naszej drużyny. Cel pilanie zrealizowali, choć nie przyszło im to łatwo.
Po pierwszych dziesięciu minutach pilski team prowadził 2:0, po golach strzelonych przez Miłosza Wylegałę (7') i Piotra Przygodzkiego (10'). Goście zdobyli jednak kontaktową bramkę i na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu naszego zespołu 2:1.
W drugiej połowie meczu szczecinianie wyrównali stan spotkania na 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do pilan. BestDrive Futsal Piła po golu Kacpra Kosmowskiego (38') przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, inkasując trzy cenne punkty.

Do rozegrania pozostały jeszcze sześć spotkań. W nich rozstrzygnie się kwestia utrzymania w I lidze. Zwycięstwo z Futsalem Szczecin spowodowało, że pilski zespół jest bliski pozostania na przyszły sezon w tej klasie rozgrywkowej.

WYNIKI I TABELA
Wyniki 22. kolejki: BestDrive Futsal Piła - Futsal Szczecin 3:2, AZS UG Gdańsk - Victoria Sulejówek 6:5, Futbalo Białystok - FutUMKSsal Oborniki 4:2, UMKS Zgierz - Legia Warszawa 1:2, UKS Orlik Mosina - Widzew Łódź 3:6, TAF Toruń - LZS Bojano 7:2, WE-Metr Kamienica Królewska - KS Gniezno 4:4.