Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Białośliwie: Znęcał się nad 70-letnim ojcem. Pił, poniżał i bił... aż miarka się przebrała!

Martin Nowak
Martin Nowak
pixabay.com
Ponad 2 lata trwał koszmar 70-letniego mieszkańca gminy Białośliwie. Piekło zgotował mu własny syn

Znęcał się nad własnym ojcem

Jak dziecko - nieważne ile miałoby lat, może podnieść rękę na własnego rodzica? Jak może bić go i znieważać aż do krwi?

Problemu z tym nie nie miał 40-letni mężczyzna, który - jak się okazuje - od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 70-letnim ojcem. Miarka przebrała się 22 lutego. Tego dnia, mężczyzna znów upił się i wszczął awanturę. Obrażał, poniżał, prowokował do kłótni, a także uderzał pięścią w twarz pokrzywdzonego powodując liczne rany. Interweniowali policjanci z Białośliwia.

- Z relacji pokrzywdzonego 70-letniego mężczyzny wynikało, że jego syn bez powodu wszczął kłótnię, w trakcie której popychał, kopał, uderzał, a nawet wepchnął seniora do zagłębienia w ziemi. Doprowadziło to do powstania widocznych i otwartych ran na ciele poszkodowanego. Obecny na miejscu wnuk pokrzywdzonego dodał, że nie była to sytuacja incydentalna, a stosowana przemoc trwa już od dłuższego czasu -

mówi sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W związku z podejrzeniem stosowania przemocy nad swoim ojcem oraz koniecznością odizolowania agresora 40-letni mieszkaniec gminy Białośliwie został zatrzymany. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad dwa promile. Wykonane przez mundurowych czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna od ponad dwóch lat znajdując się pod wpływem substancji psychoaktywnych znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem.

- W przypadku przestępstw związanych z przemocą postępowanie mundurowych jest zdecydowane i stanowcze. Z uwagi na konieczność objęcia wsparciem i pomocą pokrzywdzonego policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży 40- letni mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności -

podkreśla sierż. Magdalena Mróz.

I dodaje, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo.

- Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli posiadasz informacje, że osoba z twojego środowiska potrzebuje pomocy, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Pile

Przypominamy, że na terenie miasta Piły przy ul. Okrzei 18 funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Oferuje on bezpłatną pomoc prawną, mediacyjną oraz wsparcie psychologiczne bądź psychiatryczne. W ramach prowadzonego punktu udzielana jest pomoc pokrzywdzonym na każdym etapie: przed zgłoszeniem przestępstwa, w trakcie procedury karnej, a także po zakończonym procesie, gdy trwają wciąż skutki przestępstwa. Celem udzielanej pomocy jest dążenie do zniwelowania skutków przestępstwa doświadczanych przez pokrzywdzonego, tak aby osoba po doświadczeniu przestępstwa: odzyskała dobrostan psychiczny, była w stanie skutecznie korzystać z przysługujących jej praw w dochodzeniu sprawiedliwości oraz by znormalizowała się jej sytuacja bytowa.

Terminy dyżurów w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Pile przy ul. Okrzei 18:

  • poniedziałek w godzinach 15:00-20:00,
  • środa w godzinach 8:00-13:00.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto