Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Górka Klasztorna. Tłum ludzi przeżywał mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Zobaczcie zdjęcia z misterium!

Martin Nowak
Martin Nowak
Misterium Męki Pańskiej po raz kolejny odbyło się w Górce Klasztornej. Wierni z całego regionu mogli obejrzeć widowisko po dłuższej przewie, którą spowodowała pandemia koronawirusa. Dzięki temu, mogli jeszcze bardziej przeżywać sceny m.in. biczowania czy samego ukrzyżowania.

Jezus przyjechał z Rzeszowa, który znajduje się blisko granicy z Ukrainą. Do Górki Klasztornej dotarł bezpiecznie i do świąt szczególnie będzie myślami z narodem ukraińskim, który doświadcza terroru wojny.

Sanktuarium Maryjne w malowniczej Górce Klasztornej, w gminie Łobżenica. To tutaj, w 1079 roku pasterz wypasający bydło, ujrzał na dębie Matkę Boską. Było to pierwsze objawienie Matki Bożej na ziemiach polskich.

Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

Misterium Męki Pańskiej wróciło do Górki Klasztornej po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jego brak odczuwali wierni, ale także księża i aktorzy-amatorzy biorący w nim udział. Pewnie z tego względu, w tym roku zaplanowano aż cztery widowiska.

Pierwsze, odbyło się w sobotę 2 kwietnia. Rozpoczęło się o godz. 14 mszą święta na Placu Objawienia. Widowisko, które zawsze wzbudza duże emocje, obejrzał tłum ludzi. Szczególnie drastyczne były sceny biczowania i ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, w rolę którego wcielił się ks. Joachim Leszczyna z Rzeszowa.

Następne widowiska zaplanowane są na: 9 i 10 kwietnia. Każde z nich rozpocznie się mszą świętą o godzinie 14.00 (planowane zakończenie misterium około godziny 17.30).

- Realistycznie i w terenie przedstawimy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa -

zapowiada ks. Janusz Jezusek, MSF – dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego. Dodaje, że w tegorocznym scenariuszu misterium pojawi się pewna nowość. Pomiędzy scenami w trzech miejscach wystąpi Dawid Krzyk, który zaśpiewa trzy utwory.

Jak mówi ks. Janusz Jezusek, w tym roku misjonarze i wierni będą się wspólnie modlić w intencji pokoju w Ukrainie i tych, którzy polegli. Ksiądz Jezusek przypomina także, że wzorem lat ubiegłych podczas misterium dostępne będą poświęcone chlebki na stół wielkanocny.

Górka Klasztorna jest siedzibą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

- Nikt z nas nie zna ani dnia, ani godziny -

mówi ks. Janusz Jezusek.

Górka Klasztorna. Tłum ludzi przeżywał mękę i śmierć Jezusa ...

Św. Jana Paweł II bywał w Pile. Pewnego razu wypadł z kajaku...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto