I liga futsalu. Lider z Łodzi stracił w Pile pierwsze w tym sezonie punkty

Remis Futsalu Powiat Pilski z mającym komplet zwycięstw Widzewem Futsal Łódź należy uznać za sukces naszej drużyny fot. Wiesław Szmagaj
W meczu I ligi Futsal Powiat Pilski podejmował lidera rozgrywek – Widzew Futsal Łódź. Drużyny podzieliły się punktami.

Rozgrywki I ligi futsalu wchodzą w decydującą fazę. W minioną niedzielę do Piły przyjechał mający dotąd komplet punktów Widzew Futsal Łódź. Faworytem meczu był lider rozgrywek, ale nasz zespół postanowił pokrzyżować mu szyki. Pilanie stawili łodzianom opór i nie pozwolili mu zwyciężyć.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 7. minucie Zbigniew Barańczyk. Goście wyrównali tuż po przerwie, po strzale Michała Marciniaka w 21. minucie. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, a doskonale w bramce zespołu z Piły spisywał się Bogdan Iwanczenko.

Futsal Powiat Pilski po 17 kolejkach zajmuje w rozgrywkach szóste miejsce, mając na koncie 22 punkty. Prowadzi Widzew Futsal Łódź (52 pkt.), przed Futbalo Białystok (33) i We-Metem Futsal Club Kamienica Królewska (31).

W najbliższą sobotę pilanie udadzą się do Gniezna, gdzie zmierzą się z miejscowym KS-em. Gospodarze zajmują 10 miejsce (17 pkt.), będąc w strefie spadkowej.