I liga futsalu. Pilski zespół pokonał Toruńską Akademię Futsalu. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu

Inauguracja nowego sezonu futsalowego w Pile wypadła pomyślnie dla naszego zespołu Wiesław Szmagaj
W 2. kolejce I ligi fusalu BestDrive Futsal Piła zmierzył się w hali MOSiR-u przy ul. Żeromskiego z TAF Toruń. Lepsi okazali się pilanie, zwyciężając 5:3 (2:2)

Był to pierwszy w tym sezonie mecz pilskiej drużyny przed własną publicznością. Spotkanie rozpoczęło się po myśli ekipy z Piły. W 2' bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Skwarek, a sześć minut później do bramki torunian trafił Kacper Kosmowski. BestDrive Futsal Piła prowadził 2:0, ale długo nie cieszył się takim stanem rzeczy. Goście zdobyli dwie bramki (w 12' i 20') i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 2:2.
Po zmianie stron długo utrzymywał się stan remisowy. Żadnej z drużyn nie udawało się trafić do bramki rywala. Dopiero w 32' gola na 3:2 dla pilan strzelił Jakub Skwarek. Trzy minuty później ten zawodnik podwyższył na 4:2, a w 36' było już 5:2 po bramce zdobytej przez Zbigniewa Barańczyka. Zdesperowani torunianie wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego zawodnika w polu. Manewr ten pozwolił im na zdobycie jednego gola (38') i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem pilan 5:3.