I liga futsalu. Zwroty akcji w meczu BestDrive Futsal Piła - LZS Dragon Bojano. Zobaczcie zdjęcia

Interesujący przebieg miała pierwszoligowa potyczka BestDrive Futsal Piła z LZS Dragon Bojano w hali pilskiej PUSS. Sytuacja na boisku często się zmieniała, a drużyny strzeliły sporo bramek. Pilanie przez prawie cały mecz gonili wynik, ostatecznie remisując z rywalem 6:6 (2:3)

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały zbliżony bilans zwycięstw, remisów i porażek. Pilanie spodziewali się trudnej przeprawie i tak się stało. W meczu tym było wiele zwrotów akcji, ale też nerwowych momentów, bo drużyny wielokrotnie nie zgadzały się z decyzjami sędziowskimi. Pierwsza dwa gole strzelili pilanie, ale były to bramki... samobójcze i goście prowadzili 2:0. W 14' było 1:2, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Węgrzyn. Cztery minuty później Dragon Bojano zdobył kolejnego gola. Tuż przed przerwą, w 20' kontaktową bramkę strzelił Piotr Przygocki. Do szatni drużyny zeszły przy wyniku 2:3, który zapowiadał ciekawą walkę w kolejnych 20 minutach.

Lepiej drugą część spotkania rozpoczęli przyjezdni, zdobywając w 24' kolejnego gola. Pięć minut później na tablicy widniał wynik 4:4, bo pilanie dwukrotnie trafili do bramki rywali: w 27' Jakub Skwarek i w 29' Piotr Przygocki. Dragon Bojano nie pozostawał dłużny, obejmując kilka minut później prowadzenie 5:4. Nasz zespół ponownie wyrównał po golu Jakuba Skwarka w 37'. Chwilę później cieszyli się goście, obejmując znów prowadzenie, tym razem 6:5. BestDrive Futsal Piła nie poddał się i po skutecznie wykonanym przez Cezarego Knapińskiego rzucie karnym w 37' doprowadził do remisu 6:6. Ostatnie minuty były nerwowe, ale wynik nie uległ zmianie.
Po 6. kolejkach spotkań I lidze prowadzi Legia Futsal Warszawa (15 pkt.), przed We-Met Futsal Club Kamienica Królewska (12) i AZS UG Gdańsk (12). BestDrive Futsal Piła zajmuje dziesiąte miejsce (5 pkt.). Kolejne mecz pilanie rozegrają w najbliższą sobotę w Warszawie. Ich przeciwnikiem będzie Legia Futsal.