III liga koszykówki. 365Energy Basket Piła wysoko przegrał z Pyrą Poznań

W trzech dotychczasowych spotkaniach 365Energy Basket Piła zanotował same porażki Wiesław Szmagaj
W 3. kolejce III ligi MKK Pyra Poznań pokonała wysoko 365Energy Basket Piła 110:68 (39:21, 22:16, 22:15, 27:16)

Faworytem spotkania byli poznaniacy, którzy dysponują dobrze wyszkoloną, szeroką kadrą. Gospodarze od początku meczu dominowali na parkiecie. Pyra grała szybko, a przy tym zespół ten był skuteczny w ataku (w pierwszej kwarcie poznaniacy zdobyli blisko 40 punktów). Nasza drużyna, występująca jedynie w siedmiooosobowym składzie, nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem, słabo grając w obronie. Stąd miejscowi ani przez moment nie czuli się zagrożeni i pewnie zwyciężyli.
Pilanie mieli tylko krótkie momenty dobrej gry. Z naszych zawodników wyróżnił się Dominik Maroszek, który był bardzo skuteczny, zdobywając ponad połowę punktów całego zespołu.
Punkty dla Basketu Piła zdobyli: Dominik Maroszek 3️6 (4x3), Tomasz Pochylski 1️1 (1x3), Kacper Głuszanowski 6️, Dominik Czajkowski 5️ (1x3), Maciej Tutlewski 4️, Mateusz Relis 4️ Jakub Kozieł 2️. Dla gości najlepiej punktowali: Mikołaj Walczak 25, Aleksander Adamczak 21 oraz Marcin Flieger i Roman Jańczyk po 13.

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.