Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jakie skarby lądują w koszach na śmieci? Książki, a nawet... pieniądze!

OPRAC.:
Martin Nowak
Martin Nowak
Altvater Piła, eneris surowce
Pracownicy sortowni surowców wtórnych prowadzonej przez Altvater Piła znaleźli portfel z pieniędzmi, kartami płatniczymi i ważnymi dokumentami. Przyjechał z Chodzieży w śmieciarce razem z makulaturą.

Załoga sortowni zawiadomiła o znalezisku przełożonego. Ten w dokumentach znalazł adres właścicielki i przekazał portfel innemu pracownikowi, który również jest mieszkańcem Chodzieży. Zguba trafiła do właścicielki jeszcze tego samego dnia. Kobieta była jednocześnie zszokowana i uradowana. Dopiero kilka godzin wcześniej zorientowała się, że zgubiła portfel. Nie zdążyła nawet zablokować kart i zgłosić zgubienia dokumentów, które – co wielokrotnie podkreślała – były dla niej bardzo istotne. Nie miała pojęcia w jakich okolicznościach straciła portfel. Prawdopodobnie dzieci nieświadomie wyrzuciły go do domowego kosza na papier.

- Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy kolejny już raz wykazują się uczciwością - mówi dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański. - To nie pierwsza sytuacja, gdy udało się odzyskać cenny przedmiot, który przypadkiem trafił do pojemnika na odpady. Kilka miesięcy temu pracownicy sortowni zabezpieczyli dokumenty i odznaczenia żołnierza z Wałcza. Poszukiwania rodziny trwały dość długo i były żmudne, ale zakończone sukcesem. Bliscy z radością odebrali odzyskane rodzinne pamiątki. Okazało się, że trafiły do śmietnika przez przypadek.

O skarbach znalezionych w sortowni krążą legendy, choć - jak to w bajkach - niewiele w nich prawdy. Skarby, z jakimi mają do czynienia na co dzień sortowacze, to książki, które ratują przed wywiezieniem ich do papierni. Woluminy trafiają na regały w kilku lokalizacjach Altvatera oraz w galeriach VIVO! i Atrium Kasztanowa.

Dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański szacuje, że od początku roku udało się ocalić przynajmniej tysiąc pozycji.

- Wśród odzyskanych w sortowni książek była m.in. „Diuna”, spora część kolekcji „Thorgala”, „Żeby nie było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka” Cezarego Łazarewicza czy „Blaszany bębenek” Güntera Grassa.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto