Judo. Miłosz Kłos z UKS 6 Piła złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Miłosz Kłos (w środku) został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z lewej Tomasz Jopek, z prawej Józef Jopek Judo Jopek Team
W Łodzi podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo złoty medal w kategorii wagowej +90 kg zdobył pilanin Miłosz Kłos.

W Łodzi odbyły się finały XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Judo Jopek Team reprezentowało dwóch zawodników: Miłosz Kłos i Grzegorz Drygała (obaj UKS 6 Piła). Ten pierwszy wywalczył złoty medal i tym samym został mistrzem Polski w kategorii +90 kg. Podopieczny trenerów Józefa i Tomasza Jopków potwierdził, że jest najlepszy w Polsce wśród juniorów młodszych w swojej wadze. Drugi z pilskich judoków, Grzegorz Drygała, odpadł w walkach eliminacyjnych.

Wcześniej w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkolnego Związku Sportowego.
Zawodnicy Judo Jopek Team zdobyli w nich aż 16 medali, w tym dziesięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. O jeden krążek mniej wywalczyli nasi zawodnicy w Szubinie w Otwartych Zawodach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Judo Młodzików i Dzieci. Na dorobek medalowy naszej ekipy składają się cztery złote, pięć srebrnych i sześć brązowych krążków. Judocy wykonali więc w tych zawodach 100% normy...