Judo. Ziembikiewicz: czuję niedosyt

Waldemar Jęśko
Judocy pilskiego klubu Gwardia wzięli udział w IV Memoriale im. Jigoro Kano w Opalenicy .W dwudniowych zawodach udział wzięło 8 zawodników klubu.Na 6 tatami opalenickiego OSIR-u walczyło blisko 1000 zawodników z 48 klubów z Polski oraz zaproszone kluby z zagranicy.

Na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal stanął Dawid Kozak, który eliminacje i finał przeszedł jak "burza" , srebrny krążek zawisł na szyi Anastazji Ziembikiewicz, brąz wywalczyli Dominik Skowyra oraz Gracjan Wyroślak.Niewiele zabrakło Szymonowi Jęśko-Białek,Bartkowi Skoniecznemu oraz Bartkowi Skowyrze , którzy zajęli tak nielubiane dla zawodników judo 5 miejsce.

Pechowo zakończył udział w Memoriale Piotr Chodor , który podczas rozgrzewki nabawił się kontuzji i pomimo dużego bólu przystąpił do walki ulegając rywalowi."Cieszy mnie postawa moich zawodników- wszyscy skończyli zawody na punktowanych miejscach, choć pozostał lekki niedosyt -szkoda Piotrka , który obecnie znajduje się w bardzo dobrej formie -ale taki to już sport."