Dwa medale i kilka wysokich miejsc wywalczyli nasi judocy podczas 64. Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które odbyły się w Trzciance. Na najwyższym stopniu podium stanęła Paula Kułaga, a brąz wywalczył Adam Stodolski. To spore sukcesy podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków

Hala Sportowo-Widowiskowa przy ul. Żeromskiego w Trzciance była w miniony weekend areną 64. Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów. W imprezie wzięło udział ponad 200 polskich zawodniczek i zawodników.
W sobotę równych sobie nie miała Paula Kułaga z UKS Copal Trzcianka. Wygrała ona zdecydowanie rywalizację w kategorii wagowej +78 kg. To już piąty tytuł z rzędu tej zawodniczki. Na najniższym stopniu podium w wadze 73 kg stanął Adam Stodolski z UKS Leśnik Kaczory, który w potyczce o brązowy medal pokonał przez ippon Michała Bartusika, doświadczonego judokę z Rzeszowa. Ponadto siódme miejsca wywalczyli: Oliwia Cebieniak i Jakub Serwatka z UKS 6 Piła.
W niedzielę liczono na dobry występ Katarzyny Wiszniewskiej z UKS 6 Piła w wadze 52 kg. Nasza zawodniczka nie zawiodła i była bliska wywalczenia medalu. Ostatecznie zajęła ona piątą lokatę, przegrywając potyczkę o trzecie miejsce z Martą Kuraś z Wolbromu. Beniamin Podemski odpadł w eliminacjach.
Tego dnia toczyła się także rywalizacja w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów. Do walki przystąpiło sześć zespołów, w tym po raz pierwszy w historii pilskiego judo nasz team. W pierwszej konfrontacji UKS 6 Piła uległ ekipie AZS UW Warszawa 2:4. Pilski team trafił do repesaży, gdzie musiał uznać wyższość drużyny AZS AWF Wrocław, przegrywając po dogrywce 3:4. Ostatecznie pilanie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. W skład pilskiego zespołu weszli: Katarzyna Wiszniewska, Paula Kułaga, Adam Stodolski, Jakub Serwatka i Maciej Tymiec.
Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym, co potwierdził Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.