Juniorzy UKS SMS Jokera Piła awansowali do finału Mistrzostw Polski!

Juniorzy UKS SMS Jokera Piła są już w ósemce najlepszych drużyn w naszym kraju, co jest dużym sukcesem. Teraz czeka ich walka o medale Mistrzostw Polski fot. UKS SMS Joker Piła
W Jastrzębiu-Zdroju odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. UKS SMS Joker Piła zajął w nim drugie miejsce i awansował do finału.

W czterech miastach juniorzy rywalizowali o awans do Mistrzostw Polski. UKS SMS Joker Piła udał się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie jego rywalami byli: Szamotulanin Szamotuły, Chełmiec Wałbrzych i gospodarze, czyli Jastrzębski Węgiel. Pilanie stanęli przed trudnym, ale nie niewykonalnym zadaniem.

Pierwszym rywalem pilskiego był Chełmiec Wałbrzych. Przeciwnik postawił planom trudne warunki, ale ostatecznie uległ 2:3 (25:14, 25:14, 22:25, 23:25, 11:15). MVP meczu został Oliwier Ignaczak. W drugim spotkaniu Jastrzębski Węgiel pokonał Szamotulanina Szamotuły 3:0 (25:20, 25:14, 25:15).

W drugim dniu turnieju umiejętności naszego zespołu sprawdził Szamotulanin Szamotuły. Drużyna ta po zaciętym spotkaniu pokonała UKS SMS Jokera Piła 3:2 (27:29, 19:25, 25:19, 25:21, 15:11). Ponadto Jastrzębski Węgiel rozprawił się z Chełmcem Wałbrzych 3:0 (25:18, 25:20, 25:12) i był już praktycznie pewny awansu do najlepszej ósemki.

Decydujące rozstrzygnięcia zapadły w ostatnim dniu zawodów. Chełmiec Wałbrzych niespodziewanie pokonał Szamotulanina 3:0 (25:20, 26:24, 25:18). Pilanie z kolei postawili opór faworyzowanej drużynie Jastrzębskiego Węgla, ostatecznie ulegając jej nieznacznie 2:3 (18:25, 25:20, 25:21, 22:25, 15:17). To sprawiło, że UKS SMS Joker Piła zajął w turnieju drugie miejsce, wyprzedzając lepszą różnicą setów Chełmiec Wałbrzych i Szamotulanina Szamotuły. Tym samym zdobył on przepustkę do finału Mistrzostw Polski. Zwycięzcą rywalizacji został niepokonany Jastrzębski Węgiel.

Z półfinału w Gdańsku awans wywalczyli: Trefl Gdańsk i Metro Warszawa. W Częstochowie najlepsi byli: Gwardia Wrocław i AZS Częstochowa, a w Rzeszowie: AKS V LO Rzeszów i MOS Wola Warszawa.