Kajakarstwo. Młodziczki UKS Copal Trzcianka wywalczyły dwa złote medale mistrzostw Polski!

Trzcianecka osada w składzie Julia Piasecka - Karolina Zapała zwyciężyła w wyścigu K-2/2000 metrów UKS Copal Trzcianka
Na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. W zawodach świetnie spisały się młodziczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Copal z Trzcianki

Nasze zawodniczki dwukrotnie stanęły na mistrzowskim podium i to na najwyższym jego stopniu. Pierwszego dnia zawodów trzcianecka osada w składzie Julia Piasecka - Karolina Zapała zwyciężyła w wyścigu K-2/2000 metrów, pokonując zdecydowanie mocne osady Zawiszy Bydgoszcz i Motławy Gdańsk. Następnego dnia obie zawodniczki przystąpiły do wyścigu indywidualnie. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Piasecka, nie dając szans rywalkom. Jej partnerka, Karolina Zapała, zajęła niezłe, dziesiąte miejsce.
Po okresie mniejszych osiągnięć znów głośno o kajakarzach Uczniowskiego Klubu Sportowego Copal Trzcianka. Zawodnicy tego klubu w przeszłości odnosili wiele triumfów. Dwa złote medale wywalczone na jednych zawodach rangi mistrzowskiej to jednak największy sukces w 15-letniej historii klubu. A to dopiero początek sezonu kajakowego...