Kickboxerzy Sportów Walki Piła brylowali w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w K1

Zawodnicy Sportów Walki Piła wywalczyli w Kartuzach pięć medali
Zawodnicy Sportów Walki Piła wywalczyli w Kartuzach pięć medali Sporty Walki Piła
Pięć medali wywalczyli kickboxerzy Sportów Walki Piła w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w K1.

Zakończyła się najważniejsza w tym roku impreza dla zawodników kickboxingu pilskich Sportów Walki, czyli Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w K1. Kickboxerzy rywalizowali w tym roku Kartuzach. W turnieju na Kaszubach zaprezentowało się ponad 300 zawodników i zawodniczek z z blisko 90 klubów w trzech kategoriach: seniorów oraz juniorów starszych i młodszych.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, zdobywając aż pięć medali, w tym cztery złote! Na najwyższym stopniu podium stanęli: Piotr Woźniak (senior, - 57 kg), Miłosz Bogucki (junior starszy, -75 kg, Xavier Rzeszut (junior młodszy, -60 kg) oraz Julia Janicka (juniorka młodsza, -56 kg). Rzeszut został mistrzem naszego kraju po raz dziewiąty w karierze, Woźniak po raz siódmy z rzędu, a Bogucki po raz trzeci. Oby ta świetna passa trwała dalej.

Ponadto srebrny medal wywalczył Krystian Siek (junior starszy, -54 kg). Na etapie ćwierćfinałów mistrzostwa zakończyli: Michał Haiwka, Rafał Andrzejewski i Antoni Gryka. W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski K-1 Seniorów i Juniorów zwyciężył Max Boxing Klub Nowe Miasteczko, przed KS Sporty Walki Piła i Legionowskim Klubem Sportów Walki Tajfun. Drugie miejsce pilskiego klubu w naszym kraju to spory sukces. Warto przypomnieć, że trenerem sekcji kickboxingu w Sportach Walki Piła jest Przemysław Drajer. Szkoleniowcowi i zawodnikom gratulujemy!