Kolarstwo. Zawodnicy UKS Sportowiec Piła wystartowali w miniony weekend w trzech wyścigach

W Chodzieży w 4# Kaczmarek Electric MTB w wyścigu młodzików na czwartej pozycji uplasował się Oskar Żelichowski z UKS Sportowiec Piła UKS Sportowiec Piła
To był pracowity weekend dla pilskich kolarzy. Zawodnicy UKS Sportowiec Piła z powodzeniem rywalizowali na kilku frontach w wyścigach MTB i szosowych.

Nasi kolarze wystartowali w wyścigach w Chodzieży, Szczecinie i Ostrowie Wlkp. Zajęli w nich kilka czołowych miejsc.

W Chodzieży w 4# Kaczmarek Electric MTB w wyścigu młodzików na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Janczukowicz. Na czwartej pozycji zameldował się Oskar Żelichowski.

W Szczecinie w wyścigu Trzy Wieże XC w kategorii M0 zwyciężył Dawid Soczywko, a drugą lokatę wywalczył Filip Skotarek. Ponadto Katarzyna Guss była druga wśród kobiet w klasyfikacji open, a Miłosz Czechowicz piąty w open i czwarty w kategorii M2.

Na ostatnim, trzecim etapie wyścigu szosowego w Ostrowie Wlkp. Miłosz Marciniak z UKS Sportowiec Piła wywalczył piąte miejsce. Nasz reprezentant zabrał się w sześcioosobowej ucieczce, która dojechała w takim składzie do mety. W klasyfikacji generalnej zawodów uplasował się na 25 pozycji.

Wcześniej pilanie wystartowali w Przytocznej w Zachodniej Lidze MTB. W P0 drugie miejsce zajął duet Dawid i Andrzej Harenda, a w P1 taką samą lokatę wywalczyli Oskar Żelichowski i Filip Skotarek. Na dystansie mini drugi był Miłosz Czechowicz (pierwszy w M2). Kilku innych pilskich kolarzy znalazło się w czołówce zawodów.

Już w najbliższą sobotę przy obiektach pilskiego MOSiR-u odbędzie się finałowa edycja Piła Cross Country Cup 2021. Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych.