Kolejne sukcesy Hanny Krajewskiej, tym razem w Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

Hanna Krajewska (w środku) została górską mistrzynią Polski w K18-29
Hanna Krajewska (w środku) została górską mistrzynią Polski w K18-29 Facebook Hanna Krajewska
Po medalach w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking Hanna Krajewska wywalczyła złoto i srebro w II Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Polanicy Zdroju.

Pilanka Hanna Krajewska kontynuuje passę zwycięstw w prestiżowych imprezach. Niedawno w II Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w miejscowości Kopalino wywalczyła dwa złote medale. Tym razem z sukcesami wystartowała w w II Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Polanicy Zdroju.

Reprezentantka Kijomaniaków Chodzież (na co dzień także chodziarka Gwdy Piła) zdobyła w tej imprezie dwa medale. W kategorii open kobiet zajęła drugie miejsca i była najlepsza w swojej kategorii wiekowej K18-29 na dystansie 5 km. Co istotne, jednocześnie uzyskała kwalifikację na kolejne Mistrzostwa Świata w Nordic Walking INWA Nordic Walking World Championships 2022, spełniając swoje marzenie!

- Od kiedy zaczęłam trenować, marzyłam o tym, aby móc kiedyś zostać reprezentantką Polski – nie ukrywa Hanna Krajewska. - Na samym początku myślałam, że tym jedynym sportem będzie pływanie, późnej miała być to lekkoatletyka. Jednak życie zweryfikowało wiele.

Nasza mistrzyni zdradza jakie były jej plany w Polanicy Zdroju: - II Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2022 były dla mnie spełnieniem marzeń. Założenie było jedno - podjąć próbę zdobycia kwalifikacji do kadry narodowej. Choć nie jestem typową góralką i zdecydowanie wolę startować na płaskim terenie, to zamierzałam powalczyć. Udało się.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0