Komendanci Policji i Straży Pożarnej odchodzą na emerytury. Odbyło się ich oficjalne pożegnanie!

Martin Nowak
Martin Nowak
Powiat Pilski, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
Udostępnij:
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile st. bryg. Rafał Mrowiński i Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek żegnają się ze służbą. Odchodzą na zasłużone emerytury

Praca była ich pasją i - co więcej - pewnego rodzaju misją. Wszystko jednak kiedyś się kończy i przychodzi nowe. Tym nowym dla komendantów będzie zasłużona emerytura, podczas której z pewnością znajdą czas na robienie rzeczy, o których wcześniej mogli jedynie pomarzyć.

Strażacy żegnają Komendanta

Pożegnanie Komendanta PSP w Pile odbyło się - we wtorek 25 stycznia - w gronie strażaków i samorządowców. Z powodu pandemii ilość miejsc na widowni, niestety, musiała zostać ograniczona. Nie odebrało to jednak uroczystego charakteru wydarzeniu. Były kwiaty, życzenia i podziękowania.

- Ogromnie sobie cenię ponad 7 lat współpracy (w tym prawie 6 jako Starosta Pilski) z odchodzącym na emeryturę st. bryg. Rafałem Mrowińskim, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pile, który dziś żegnał się pilską jednostką. Były to lata niezwykle udane i owocne przede wszystkim dla mieszkańców gmin powiatu pilskiego - mówi Eligiusz Komarowski.

W pewnym momencie, strażacy wnieśli na scenę okazały prezent. Ponton z silnikiem elektrycznym.

- Komendant jest zapalonym wędkarzem, a do wędek brakowało mu tylko... pontonu. Teraz będzie miał czas, aby poświęcić się wędkarstwu - mówi mł. bryg. Paweł Kamiński, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Przypomnijmy, że st. bryg. Rafał Mrowiński pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej praktycznie od jej powstania tj. od 01 września 1992 roku. W 1994 r. ukończył Szkołę Aspirantów w Poznaniu, a w 2006 r. Szkołę Główną Służby Pożarniczej uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie a w 2013 roku studia podyplomowe w zakresie „Gospodarowania Zasobami Dla Kadry Kierowniczej PSP” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Kto będzie nowym komendantem?

Z nieoficjalnych źródeł informacji wiemy, że st. bryg. Rafała Mrowińskiego zastąpi doskonale znany pilskim strażakom bryg. mgr inż. Jarosław Kołak, który służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 3 września 2001r. jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły SA PSP został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Zajmował kolejno następujące stanowiska: dowódca zastępu, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany, dowódca zmiany, starszy inspektor, zastępca dowódcy JRG PSP Nr 1 w Pile. 1 sierpnia 2016 roku Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu powołał mł. bryg. mgr inż. Jarosława Kołaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie.

Policjanci żegnają Komendanta

Podczas wtorkowej (25 stycznia) Sesji Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego starosta Feliks Łaszcz oraz przewodniczący Wiesław Maszewski złożyli serdeczne podziękowania dla insp. Piotra Ryżka - Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie, który z dniem 24 lutego przechodzi na emeryturę.

Podziękowano komendantowi za wieloletnią współpracę, za pełną zaangażowania służbę, wytrwałość, zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji wszelkich inicjatyw podejmowanych przez Powiatową Policję. Służba ustępującego komendanta na rzecz mieszkańców powiatu jest wzorem rzetelności i pracowitości, którą naśladować winny przyszłe zastępy młodych adeptów policji.

- Życzymy dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów w życiu prywatnym.

Warto dodać, że ostatnio z czarnkowskiej komendy na zasłużoną emeryturę odszedł również mł. insp. Adam Filip, który pełnił funkcję zastępcy komendanta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie