Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Korona Wielkopolski: z kijkami wokół Płotek

ADB
Korona Wielkopolski
Korona Wielkopolski Jeziorki - Aktywna Wieś
Piła przygotowuje się do wielkiej imprezy nordic walking. Już w niedzielę 14 lutego w naszym mieście odbędą się zawody w ramach cyklu Korona Wielkopolski. Organizatorzy szacują, że w marszu może wziąć udział nawet 300 osób. Takiego wydarzenia jeszcze w Pile nie było!

Czym jest Korona Wielkopolski?
Piła jest piątym miastem, w którym odbędą się zawody w ramach Korony Wielkopolski (wcześniej były w Rożnowicach, Dębinie, Pleszewie, Poznaniu, cykl zakończy się startem w miejscowości Olandia). To największa impreza dla zawodników nordic walking w naszym województwie, ale też jedna z większych w kraju. Odbywa się już po raz drugi, ale pierwszy raz w Pile. Zabiegały o to zawodniczki zrzeszone w stowarzyszeniu „Czarne Pantery”.

- Mamy piękne tereny, ośrodek wypoczynkowy, w którym są nowe domki. Warto to promować i pokazywać innym mieszkańcom Wielkopolski. Poza tym nordic walking jest w Pile bardzo popularny, można spotkać wiele osób, które chodzą z kijkami. Dla nich warto zorganizować w naszym mieście tego typu wydarzenie - mówi Aneta Dukiewicz, instruktorka nordic walking z Piły oraz szefowa „Czarnych Panter”.

>>> Kliknij też: Piła: gala "Lider Sukcesu"

Korona Wielkopolski łączy rywalizację, promocję zdrowego stylu życia, zabawę oraz pomoc potrzebującym.

- Wszyscy uczestnicy marszu po dojściu na metę otrzymają pamiątkowy medal. Dla najlepszych, zarówno w kategorii open, jak też w kategoriach wiekowych, przewidziano statuetki. Prowadzimy też klasyfikację generalną ze wszystkich imprez odbywających się w ramach Korony Wielkopolski. Na jej podstawie wybierzemy najlepsze drużyny i najlepszych zawodników - wyjaśnia Marcin Szulc, organizator imprezy.

To nie wszystkie niespodzianki. Wszyscy uczestnicy, którzy dotrą na metę, wezmą udział w losowaniu nagród.

Jeśli chodzi o promocję zdrowego stylu życia, to na Płotkach będzie można skorzystać z porad dietetyka, będzie można zbadać skład masy ciała.

Impreza ma też wypromować chodzenie z kijkami.

- W marszu może wziąć udział każdy, nie tylko zawodowcy. Przed startem będzie pokaz, jak prawidłowo chodzić z kijami. Na trasie technikę chodzenia będą oceniali sędziowie, ale osoby, które wystartują pierwszy raz, będą mogły liczyć na łaskawszą ocenę - zapewnia Krzysztof Jachnik, organizator.

Zapisy przyjmowane będą już tylko w biurze zawodów w dniu startu (będzie czynne od godz. 10.). Wpisowe wynosi 60 zł dla dorosłych i 30 zł dla dzieci. Część tej kwoty trafi na leczenie Majki, córki policjanta z komendy w Poznaniu, tej samej, dla której policjantki z Piły pozowały do kalendarza.

A jeśli chodzi o zabawę, to organizatorzy przygotowali imprezy towarzyszące. Będzie pokaz sztuk walki, licytacja kalendarza z policjantkami, morsowanie (będzie można dołączyć i zanurzyć się w jeziorze), zabawy dla dzieci. Nie zabraknie też stoisk z ciastem domowej roboty. Gdy zawodnicy będą pokonywali swoją trasę, ich rodziny i bliscy z pewnością nie będą się więc nudzili.

Korona Wielkopolski: trasa
Uczestnicy Korony Wielkopolski mają do wyboru dwie trasy. Krótsza ma 5 kilometrów. To obowiązkowy dystans dla osób, które nie ukończyły 16. roku życia. Tę trasę mogą wybrać też osoby, które nie czują się na siłach, żeby pokonać dłuższy dystans. Nieco bardziej wprawieni zawodnicy będą mogli sprawdzić się na trasie 10-kilometrowej. Oznacza to, że zawodnicy dwa razy przejdą szlak zaznaczony na mapie. Start i meta będą w tym samym miejscu, w okolicach wiaty w ośrodku wypoczynkowym Płotki w Pile. Start odbędzie się po rozgrzewce, którą zaplanowano na godzinę 12. Uczestnicy będą mieli dwie godziny na dojście do mety, o godzinie 14. trasy zostaną zamknięte. Szlak będzie wiódł przez tereny leśne.

Korona WIelkopolski: harmonogram

10.00 - 11.30: Biuro Zawodów
10.00 - 13.00: Pomiary składu masy ciała, animacja czasu wolnego dla dzieci
12.00: Rozgrzewka, przedstawienie zasad sędziowania podczas zawodów Nordic
Walking
12.00: Starty na poszczególnych dystansach (bezpośrednio po wspólnej
rozgrzewce)
14.00: Zamknięcie tras
14.00: Fotobudka, morsowanie, pokaz capoeiry, prelekcja nt walk obronnych wokół Płotek eksperta z muzeum wojskowego z Piły, licytacja kalendarzy z autografami pilskich policjantek i zdjęcia na płótnie na cel charytatywny
15.00: Dekoracja zawodników
15.30: Losowanie nagród
16.00: Oficjalne zakończenie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto