Korona Wielkopolski: zawodnicy z Piły i Jeziorek startowali w Olandii

Marek Kąckowski
Korona Wielkopolski
Korona Wielkopolski Roman Sieradzki/Piotr Golik
Korona Wielkopolski zakończona. W sobotę w Olandii odbyły się ostatnie zawody. Oczywiście na starcie nie zabrakło zawodników z Piły oraz z Jeziorek. Nasi zawodnicy wrócili z medalami.

W sobotę zawodnicy zmierzyli się w ostatnim etapie Korony Wielkopolski. Zawody odbyły się w Olandii, w powiecie międzychodzkim.

Start w Olandii zakończył się sukcesem. Czas na podsumowanie wyników. Reprezentująca "Czarne Pantery" Renata Kaczmarczyk – Piasecka - zajęła 2 miejsce w swojej kategorii (12 km), Sieradzka Barbara - 2 miejsce w swojej kategorii (6 km), Lech Tomasz - 2 miejsce w swojej kategorii (6 km), Przybył Marianna - 3 miejsce w swojej kategorii (6 km). Anna Michalak w biegu przełajowym (12 km), zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, 2 miejsce w open.

Znakomicie spisała się też drużyna „Jeziorki - Aktywna Wieś”: Sebastian Rajewski - 1 miejsce w swojej kategorii, 3 w open(6km), Krzysztof Prawucki - 2 miejsce w swojej kategorii (12 km), Piotr Golik 4 miejsce w swojej kategorii (6 km). SAILING Team Ferajna: Marcin Nowak 3 miejsce w swojej grupie wiekowej (12 km), Antonina Strzelecka, nasza najmłodsza zawodniczka zajęła 4 miejsce w swojej kategorii (6 km).

W klasyfikacji generalnej II edycji Korony Wielkopolski czwarte miejsce drużynowo zajęły „Czarne Pantery”, na 10 miejscu uplasowała się drużyna „Jeziorki – Aktywna Wieś”, a tuz za nimi na miejscu 11 drużyna SAILING Team Ferajna. W Koronie Wielkopolski startowały 32 drużyny.

Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem Korony Wielkopolski okazał się Sebastian Rajewski reprezentujący drużynę „Jeziorki – Aktywna Wieś”, który w klasyfikacji generalnej Korony Wielkopolski zajął 1 miejsce, oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Również z Jeziorek, Krzysztof Prawucki zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, oraz Rafał Nowakowski 5 miejsce, w swojej kategorii.

Świetnie wypadli tez zawodnicy „Czarnych Panter”. I tak w kategorii 40-49 trzy pierwsze miejsca zajęły Renata Kaczmarczyk - Piasecka, Aneta Dukiewicz, Anita Kępińska. 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Alicja Borysewicz, Barbara Sieradzka i Marianna w swoich kategoriach zajęły 3 i 4 miejsce. 2 miejsce Alicja Borysewicz w swojej kategorii. W biegach przełajowych Anna Michalak zajęła 2 miejsce.

Z drużyny SAILING Team Ferajna Maciej Nowak zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a najmłodsza nasza reprezentantka – dziewięcioletnia Antonina Strzelecka 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Prowadzono również klasyfikacje rodzin i tu też miła niespodzianka. Na szóstym miejscu uplasowała się rodzina Sieradzkich (Basia, Romek, Dominik) z Piły.

Słowa uznania należą się też zawodniczkom z drużyny TRAMP – UTW z Piły, które po raz pierwszy wzięły udział w profesjonalnych zawodach nordic walking i dały sobie świetnie radę.