Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Piła. 212 nowych zakażeń, w kraju prawie 22 tysiące. Dramatycznie w szpitalach i w DPS-ie. Dr Wiszniewski apeluje o osocze

Agnieszka Świderska
Agnieszka Świderska
Fot. Pixabay
Pandemiczny Rubikon w Pile został przekroczony. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad dwieście nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju liczba zakażonych wzrosła blisko o 22 tysiące osób.

Koronawirus w Pile i w Czarnkowie. Rekord zakażeń

- Proszę, zostańmy w domu!

- apeluje Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Dziś, w sobotę, 31 października, potwierdzono w Pile rekordową liczbę zakażeń - 212 nowych przypadków. Tak źle nie było jeszcze nigdy od początku pandemii. Łącznie w Pile i w powiecie zakażonych jest 885 osób, z czego 37 ze względu na ciężki przebieg choroby jest hospitalizowanych. Od czwartku w Szpitalu Specjalistycznym w Pile oddział neurochirugii został zamieniony na oddział covidowski z 29 łóżkami. To właśnie tam będą trafiać następni chorzy na COVID-19, a że będą nikt nie ma wątpliwości. Jak wynika z danych służb wojewody w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim potwierdzono 72 nowych zakażeń, a łączba liczba zakażonych wzrosła do 357 osób.

Koronawirus w Pile i w Czarnkowie. Szpitale poszukują wolontariuszy

Szpital poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w najprostszych czynnościach przy pacjencie. Potrzebuje ich również szpital w Czarnkowie. Sytuacja w obu placówkach jest naprawdę dramatyczna. O krok od dramatu jest również w jednym z DPS-ów na terenie powiatu pilskiego, gdzie połowa personelu jest zakażona koronawirusem. Muszą trafić do izolacji domowej. Kto zastąpi ich przy pensjonariuszach?

Koronawirus w Pile i w Czarnkowie. Apel do ozdrowieńców

Tymczasem dr Paweł Wiszniewski apeluje do ozdrowieńców o oddawanie osocza.

- COVID 19. Jak każdy myślałem, że mnie i mojej rodziny nie dopadnie. Stało się. Nowe ważne doświadczenie. Ja też mogę być chory. Przebieg tej infekcji może być różny od bezobjawowego do bardzo ciężkiego. Nie ma obecnie dobrego leku na tą chorobę, ale istnieje wiele danych, że pomaga osocze ozdrowieńców. Tego leku nie można wyprodukować. Osocze trzeba oddać. Apeluję do wszystkich, którzy przeszli infekcję koronawirusem. Oddawajcie swoje osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

- apeluje dr Paweł Wiszniewski, internista, hematolog, specjalista medycyny paliatywnej, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym, które prowadzi pilskie Hospicjum.

W powiecie pilskim od początku pandemii wyzdrowiały 543 osoby.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto