Koszykarze Basketu Piła-Powiat Pilski rozgromili Rawię Rawag Rawicz

Forma koszykarzy Basketu Piła-Powiat Pilski rośnie z meczu na mecz
Forma koszykarzy Basketu Piła-Powiat Pilski rośnie z meczu na mecz Wiesław Szmagaj
W meczu III ligi koszykarze Basketu Piła-Powiat Pilski pokonali u siebie wysoko Rawię Rawag Rawicz.

W IV kolejce III ligi Basket Piła-Powiat Pilski podejmował w hali Zespołu Szkół St. Staszica przy ul. Bydgoskiej drużynę Rawii Rawag Rawicz. Pilanie rozpoczęli spotkanie w dobrym stylu, wygrywając pierwszą kwartę różnicą 13 punktów. W kolejnej odsłonie nasz zespół powiększył przewagę prowadząc do przerwy 48:32.

W drugiej części meczu drużyna z Piły nadal kontrolowała przebieg potyczki, a różnica dzieląca ich od rywala systematycznie rosła. Ostatecznie pilanie pokonali wysoko rawiczan 109:69 (26:13, 22:19, 35:21, 26:16).

Punkty dla Basketu Piła-Powiat Pilski zdobyli: Tomasz Lebiedź 31, Grzegorz Jankowski 23, Tomasz Pochylski 14, Dominik Czajkowski 9, Paweł Smoczyk 9, Bartosz Rajewicz 8, Paweł Dyba 7, Tomasz Pajczyk 4, Maciej Tutlewski 2, Igor Smoguła 2. Dla Rawii Rawag Rawicz najlepiej punktowali: Szymon Maciołek 22, Mateusz Popiel 20 i Jan Ilnicki 10.

W innych meczach IV kolejki uzyskano następujące rezultaty: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Sklep Polski Formaton Gniezno 68:57, AKM Gromy Nowy Tomyśl - Royal Polonia 1912 Leszno 93:63. W najbliższą sobotę Basket Piła-Powiat Pilski zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Royal Polonią 1912 Leszno.