Koszykówka. 100 punktów nie wystarczyło Basketowi Powiat Pilski do zwycięstwa...

Basket Powiat Pilski był w Ostrowie Wlkp. bliski podtrzymania zwycięskiej passy. Ostatecznie jednak pilanie ulegli miejscowej Stali fot. Wiesław Szmagaj
W 6. kolejce III ligi koszykówki Basket Powiat Pilski gościł w Ostrowie Wlkp., gdzie uległ różnicą czterech punktów miejscowej Stali. Była to pierwsza w tym sezonie porażka pilan.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 51:46. Nasz zespół odrobił straty w trzeciej kwarcie, doprowadzając do remisu. O wszystkim decydowała ostatnia odsłona meczu. Lepsi okazali się w niej ostrowianie, ostatecznie zwyciężając 104:100 (28:24, 23:22, 23:28, 30:26). Imponująca liczba 100 zdobytych punktów nie wystarczyła podopiecznym trenera do triumfu w tym meczu...

Punkty dla Basketu Powiat Pilski zdobyli: Bartłomiej Lipiński 26, Tomasz Pochylski 23, Dominik Maroszek 20, Dominik Czajkowski 15, Jakub Kozieł 10, Bartosz Rajewicz 6. Dla gospodarzy najlepiej punktowali: Krzysztof Rozpędowski 31, Szymon Hermann 17 i Bartosz Rachwalski 16.

Nasz zespół aktualnie zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach III ligi, mając na koncie 9 punktów i jeden mecz zaległy. Prowadzą Wilki Morskie Szczecin (10 pkt.).

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.