Koszykówka: Basket gromi wicelidera!

WS
Doskonale spisali się koszykarze Basketu Piła, którzy w meczu na szycie III ligi wysoko pokonali wicelidera, PBG BJ Poznań, utrzymując przodownictwo w rozgrywkach.

Mecz ten wzbudził w Pile duże zainteresowanie. Na trybunach hali MOSiR-u zasiadło ponad 1200 sympatyków koszykówki. Jest to rekord frekwencji na meczach koszykówki w Pile.

Pilanie rozpoczęli spotkanie od koncertowej gry. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającej drużyny Basketu. Pierwszą kwartę zespół z Piły wygrał różnicą aż 22 punktów, a w kolejnej powiększył przewagę o kolejnych pięć "oczek".

Druga połowa meczu była wyrównana. Ostatecznie pilanie utrzymali przewagę i zwyciężyli PBG Basket Junior Poznań 90:63 (31:9, 24:19, 21:24, 14:11).

Niestety, już w pierwszej kwarcie kontuzji skręcenia stawu skokowego doznał kapitan Basketu - Grzegorz Przewoźniak. Mamy nadzieję, że szybko wróci on na parkiet.
Punkty dla Basketu zdobyli: Łukassz Chelis 20, Grzegorz Jankowski 18, Łukasz Krzemiński 16, Tomasz Pochylski 13, Mateusz Rudnik 8, Arkadiusz Urbaś 6, Mateusz Frąckowski 3, Grzegorz Przewoźniak 2, Marcin Zając 2, Łukasz Barański 2.

Teraz pilan czekają kolejne trudne mecze. W najbliższą sobotę Basket udaje się do Kalisza, a 25 lutego nasz zespół zmierzy się u siebie z Obrą Kościan. Również dwa kolejne mecze będą pojedynkami z czołowymi drużynami III ligi.