Koszykówka. Basket Powiat Pilski rozgromił Rawię Rawag Rawicz

Basket Powiat Pilski rozgromił Rawię Rawag Rawicz, zdobywając aż 116 punktów i tracąc tylko 48 "oczek".  W tym sezonie pilski zespół odniósł sześć zwycięstw i zanotował dwie porażki.
Basket Powiat Pilski rozgromił Rawię Rawag Rawicz, zdobywając aż 116 punktów i tracąc tylko 48 "oczek". W tym sezonie pilski zespół odniósł sześć zwycięstw i zanotował dwie porażki. fot. Wiesław Szmagaj
W meczu III ligi koszykówki Basket Powiat Pilski podejmował Rawię Rawag Rawicz. Nasz zespół wygrał wysoko 116:48. Pilanie są wciąż wiceliderem rozgrywek.

W spotkaniu z rawiczanami supremacja pilan była widoczna praktycznie od początku spotkania. W każdej z kwart Basket Powiat Pilski był zdecydowanie lepszy, powiększając z minuty na minutę przewagę. Ostatecznie drużyna z Piły rozgromiła rywala 116:48 (31:15, 24:9, 29:7, 32:17). Jest to najwyższa wygrana w tegorocznych rozgrywkach III ligi i jedno z najwyższych zwycięstw w historii pilskiego klubu.

Punkty dla pilskiego zespołu zdobyli: Grzegorz Jankowski 33, Tomasz Pochylski 19, Bartosz Rajewicz 17, Bartłomiej Lipiński 14, Paweł Smoczyk 14, Tomasz Weiss 11, Tomasz Pajczyk 6 i Antoni Wysocki 2. Dla gości najwięcej punktów uzyskali: Damian Jastrzębski 12, Filip Sroka 9, Grzegorz Chorzępa 8 i Antoni Skupin 5.

Tak dobrze nie było jednak w poprzednim spotkaniu Basketu Powiat Pilski. Pilski zespół rywalizował w Poznaniu z Pyrą Szkoła Gortata Poznań. Gospodarze zwyciężyli po wyrównanym meczu 84:77 (22:17, 18:18, 24:23, 20:19). Do wygranej pilan zabrakło niewiele…

Dla pilskiej drużyny punkty w tym spotkaniu zdobyli: Bartłomiej Lipiński 22, Tomasz Pochylski 20, Grzegorz Jankowski 18, Dominik Czajkowski 10, Antoni Wysocki 4 i Tomasz Weiss 3. Dla gospodarzy najlepiej punktowali: Maciej Włodarczyk 31, Dominik Cięgotura 15, Wiktor Kozal 14 i Stanisław Skowroński 12.

Aktualnie w rozgrywkach III ligi Basket Powiat Pilski zajmuje drugie miejsce (14 pkt.). Prowadzą Wilki Morskie (15). W najbliższą sobotę pilanie udadzą się do Poznania na spotkanie z Wiarą Lecha Poznań. Przypomnijmy, że pierwsza potyczka tych drużyn w Pile została przerwana i mecz będzie powtórzony.