Koszykówka. Basket Powiat Pilski udanie zainaugurował nowy sezon. Zobaczcie zdjęcia z meczu z Pyrą Poznań

Koszykarze Basketu Powiat Pilski rozpoczęli od zwycięstwa kolejny sezon w III lidze. Pilski team okazał się lepszy od Pyry Poznań, a prowadził go nowy szkoleniowiec. Swój inauguracyjny mecz w lidze juniorek starszych U19 wygrał także żeński zespół pilskiego klubu.

Pierwszym w tym sezonie ligowym przeciwnikiem drużyny basketu Powiat Pilski był zespół MKK Pyra Poznań. Nasz zespół udanie zainaugurował rozgrywki. Wygrana naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Pilanie prowadzili od początku spotkania. Pierwszą kwartę Basket Powiat Pilski wygrał różnicą dziewięciu punktów. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu pilan 39:27. W drugiej połowie meczu drużyna z Piły powiększyła jeszcze przewagę, ostatecznie wysoko zwyciężając 80:52 (22:13, 17:14, 27:13, 14:12).

Punkty dla pilskiej drużyny zdobyli: Tomasz Pochylski 17, Jakub Jaroszyński 15, Paweł Smoczyk 14, Dominik Czajkowski 13, Maciej Tutlewski 6, Dominik Maroszek 5, Bartosz Rajewicz 4, Antoni Wysocki 4, Kacper Głuszanowski 2. Zespół prowadził trener Nikołaj Tanasiejczuk, który w tym sezonie będzie szkoleniowcem naszej drużyny.

W lidze juniorek starszych U19 LOMS Enea Basket Piła w swoim pierwszym w tym sezonie meczu podejmował Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego stanęły na wysokości zadania i pokonały rywalki 73:66 (22:19, 12:19, 21:17, 18:11). Pilanki swoją przewagę uwidoczniły w drugiej połowie spotkania.

Punkty dla LOMS Enea Basketu Piła zdobyły: Weronika Nadskakuła 17, Nikola Litwin 17, Natalia Piątek 11, Alicja Bąbińska 9, Dominika Starczewska 8, Klaudia Kobiałko 6, Wiktoria Wietrzyńska 4 i Dominika Mielczarek 1. W 2. kolejce Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań pokonała pilanki 101:47.

W najbliższą sobotę ligowy sezon w II lidze zainauguruje żeński zespół Basketu Powiat Pilski. Nasza drużyna zmierzy się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul Bydgoskiej z ekipą Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.