Koszykówka. Historyczne ligowe zwycięstwo żeńskiej drużyny Enea Basketu Piła! Zobaczcie zdjęcia

Pierwsze ligowe zwycięstwo naszych dziewcząt stało się faktem
Pierwsze ligowe zwycięstwo naszych dziewcząt stało się faktem LOMS Enea Basket Piła
Swoje pierwsze zwycięstwo w seniorskich rozgrywkach ligowych odniosły zawodniczki LOMS Enea Basket Piła. Pokonały one na wyjeździe MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 94:60

Na początku spotkania obydwa zespoły popełniały sporo prostych błędów oraz nie wykorzystywały większości dogodnych sytuacji. Wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku w drugiej kwarcie, kiedy to nasze zawodniczki zbudowały sobie niewielką przewagę. Nie mogły one jednak pozwolić sobie w drugiej połowie meczu na zachowawczą grę.
Uwagi trenera Tomasza Pochylskiego w czasie przerwy przyniosły zamierzony skutek. Pilanki zademonstrowały bowiem po zmianie stron boiska o wiele lepszą formę i umiejętności. Nasze dziewczyny złapały odpowiedni rytm, trafiając coraz więcej rzutów. Ponadto imponująco wyglądała gra w obronie. Efektem tego była strata zaledwie 26 punktów w ciągu drugich 20 minut. Przy bardzo dobrej grze defensywnej i niezłej postawie w ataku, rywalki nie miały wystarczającej liczby argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę. W ten sposób LOMS Enea Basket Piła odniósł pierwszą wygraną w żeńskich, seniorskich rozgrywkach jakiejkolwiek drużyny z grodu Staszica.
W tym historycznym meczu punkty dla pilskiego zespołu zdobyły: Julia Susła 22, Michelle Chura Quispe 17 (1x3), Dominika Starczewska 13 (1x3), Weronika Nadskakuła 12, Klaudia Kobiałko 10, Marcelina Pawlikowska 9, Natalia Piątek 4, Paulina Adamowicz 3, Alicja Bąbińska 2, Zuzanna Chowańska 2.