Koszykówka. Niezły mecz 365Energy Basketu Piła z liderem III ligi. Obejrzyjcie zdjęcia

W meczu III ligi koszykówki 365Energy Basket Piła po dobrej grze uległ w hali przy ul. Bydgoskiej prowadzącej w rozgrywkach Pyrze Poznań 79:99. Porażka ta nie przynosi ujmy ambitnej pilskiej drużynie, w której zadebiutowali: Jakub Jaroszyński (rozgrywający) i Jakub Małecki (środkowy)

Faworytem tej trzecioligowej potyczki byli goście z Poznania, którzy dzierżą w rozgrywkach palmę pierwszeństwa. W pilskim zespole zadebiutowało dwóch nowych koszykarzy. Naszą drużynę zasilił rozgrywający Jakub Jaroszyński, a także środkowy Jakub Małecki.
Początek spotkania, ku zaskoczeniu przyjezdnych, należał do 365Energy Basketu Piła. Później goście zaczęli odrabiać straty, ale pierwszą kwartę wygrali różnicą jedynie trzech punktów. Druga i trzecia odsłona meczu zdecydowanie należała do Pyry Poznań. Ostatnią kwartę pilanie niespodziewanie wygrali różnicą dziesięciu punktów, zmniejszając przewagę gości. Ostatecznie 365Energy Basket Piła uległ poznańskiej drużynie 79:99 (22:25, 12:27, 14:26, 31:21).
Punkty dla naszego zespołu w tym meczu zdobyli: Tomasz Pochylski 16, Kamil Szkopiński 12, Jakub Małecki 11, Dominik Maroszek 10, Dominik Czajkowski 8, Jakub Jaroszyński 8, Oskar Fliski 6, Maciej Tutlewski 4, Mateusz Relis 2, Jakub Kozieł 2. Dla Pyry najlepiej punktowali: Marcin Flieger 35, Aleksander Adamczak 18 i Mikołaj Walczak 15.

WYNIKI I TABELA
Wyniki 14. kolejki: 365Energy Basket Piła - MKK Pyra Poznań 79:99, Enea Basket Junior Poznań - Wiara Lecha Poznań 72:53, KKS Basket Poznań - MKS Sokół Międzychód 55:64, RKKS Rawia Rawag Rawicz - Basketball Club Biofarm Sieraków 67:68.