Koszykówka. Po pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek przerwany

Pilskie koszykarki rozegrały w Krakowie tylko jeden mecz, przegrywając z gospodyniami po dobrej grze w trzech kwartach 45:61 fot. Wiesław Szmagaj
W Krakowie rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek. W pierwszym meczu LOMS Enea Basket Piła uległ gospodyniom 45:61

Mistrzowski turniej miał trwać trzy dni, ale zakończył się po pierwszych spotkaniach. Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki bowiem w związku z wprowadzonymi przepisami dot. pandemii zawiesił rozgrywki młodzieżowe do 9 kwietnia.
Juniorki LOMS Enea Basket Piła rozegrały jedynie mecz z gospodyniami, Wisłą CanPack Kraków. Miejscowe pokonały nasz zespół 61:45 (9:17, 29:6, 11:12, 12:10). Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego zaczęły mecz od mocnego uderzenia, prowadząc po pierwszej kwarcie. O ich porażce zadecydowała słaba druga część spotkania, bo w drugiej połowie toczyły z rywalkami wyrównany pojedynek.
Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Julia Susła 12, Zuzanna Chowańska 10, Wiktoria Wietrzyńska 6, Klaudia Kobiałko 4, Natalia Piątek 4, Weronika Nadskakuła 4, Wiktoria Zbonik 2, Julia Kowalska 2, Dominika Starczewska 1.

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.