Koszykówka. Podczas meczu Enea Basket Piła – Wiara Lecha Poznań hala drżała od głośnego dopingu! Zobaczcie zdjęcia

Enea Basket Piła – Wiara Lecha Poznań 88:63 (19:18, 28:14, 21:15, 20:16)

Tak głośno na meczu pilskich koszykarzy nigdy wcześniej nie było. Sprawili to kibice Wiary Lecha, którzy tłumnie zjawili się w hali sportowej przy ul. Bydgoskiej. Ich głośny doping, połączony z innymi elementami kibicowania sprawił, że spotkanie toczyło się w niesamowitej atmosferze.
Już po pięciu sekundach sędziowie przerwali mecz, bo parkiet... pokryły serpentyny. Po ich usunięciu obydwie drużyny zagrały nieskutecznie. Po blisko pięciu minutach na tablicy wyników był rezultat... 2:2. Pierwsza kwarta była wyrównana, w drugiej pilanie wyrobili sobie kilkunastopunktową przewagę. W drugiej części meczu Enea Basket Piła kontrolował wydarzenia na boisku i odniósł wyraźne zwycięstwo. Najskuteczniejszymi zawodnikami pilskiej drużyny byli: Tomasz Pochylski i Grzegorz Przewoźniak.

Punkty dla pilskiego zespołu zdobyli: TomaszPochylski 25, Grzegorz Przewoźniak 22, Kamil Michalski 17, Jakub Rutkowski 14, Grzegorz Jankowski 5, Paweł Smoczyk 2, Bartosz Rajewicz 2, Mikołaj Grabowski 1. Ponadto wystąpili: Dominik Czajkowski, Mateusz Relis i Przemysław Pochylski.
Dla gości najwięcej punktów zdobyli: J. Wyrwas 16, P. Robak 14 i K. Martużalski 12.