Koszykówka. Podczas meczu III ligi Enea Basket Piła - Biofarm Poznań zagrano dla Filipa! Zobaczcie zdjęcia

Enea Basket Piła – Biofarm Basket Junior Poznań 80:68 (15:24, 21:22, 20:7, 24:15)

Mecz rozpoczął się niezbyt pomyślnie dla pilskiego zespołu. Pierwszą kwartę pilanie przegrali różnicą dziewięciu punktów. W 15. minucie spotkania goście prowadzili już 33:21, ale tego momentu Enea Basket Piła rozpoczął odrabianie straty. W 27. minucie pilanie objęli prowadzenie 52:51, które systematycznie powiększali, odnosząc ostatecznie zwycięstwo różnicą 12 punktów.
Mecz odbywał się pod hasłem Wielkie Granie dla Filipa! Przeprowadzone zostały zbiórki i licytacje (m. in. piłki z autografem Marcina Gortata), które prowadzili: Dominik Strzelec i Przemysław Pochylski. Wiele firm wykupiło za znaczne kwoty bilety. W akcję włączyło się Starostwo Powiatowe w Pile. Część muzyczną poprowadził Krzysztof Belak, a na fletni pana zagrał Boliwiczyk - Humberto Chura Qusipe. Dochód z imprezy przeznaczono na leczenie Filipa Kaźmierczaka.

Punkty dla pilskiego zespołu zdobyli: Kamil Michalski 27, Tomasz Pochylski 15, Grzegorz Przewoźniak 15, Bartłomiej Lipiński 11, Paweł Smoczyk 6, Grzegorz Jankowski 4, Łukasz Krzemiński 2.