Koszykówka. Porażka i zwycięstwo żeńskich drużyn Enea Basketu Piła

Drugoligowa drużyna Enea Basketu Piła uległa Katarzynkom z Torunia
Drugoligowa drużyna Enea Basketu Piła uległa Katarzynkom z Torunia Wiesław Szmagaj
Dwa spotkania rozegrały na swoim parkiecie żeńskie zespoły Enea Basketu Piła. W II lidze pilanki uległy drużynie MMKS Katarzynki Toruń, a w lidze U17 pokonały KSKK Koszalin

W rozgrywkach drugoligowych pilanki wysoko uległy drużynie MMKS Katarzynki Toruń 4️⃣6️⃣:9️⃣6️⃣.
Nasz team bardzo obiecująco rozpoczął to spotkanie, prowadząc nawet w pewnym momencie z faworyzowanymi rywalkami z Torunia 18:11. Jednak od tej chwili naszemu zespołowi gra przestała się całkowicie układać. Drużyna Katarzynek właściwie jedną serią odrobiła całą stratę i później stale powiększała przewagę, w pełni kontrolując mecz do samego końca.
Punkty w meczu dla naszego zespołu zdobyły: Natalia Piątek 13, Weronika Nadskakuła 9, Alicja Bąbińska 7, Julia Kowalska 6 (2x3), Zuzanna Chowańska 6 i Klaudia Kobiałko 5. Drużyna z Piły plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji.
Dużo lepiej spisała się pilska drużyna U17. Pokonała ona pewnie KSKK Koszalin 80:50. Spotkanie to jednak dużo lepiej rozpoczęły rywalki z Koszalina. W połowie drugiej kwarty pilanki wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca meczu. Wówczas przede wszystkim widoczna była poprawa gry w obronie, dzięki której udało się zdobyć dużo punktów po szybkich kontrach
Dla zespołu z Piły punktowały: Michelle Chura Quispe 23 (1x3), Weronika Nadskakuła 12, Dominika Starczewska 11, Natalia Piątek 10, Julia Kowalska 9, Julia Susła 7, Klaudia Kobiałko 7 i Zuzanna Chowańska 1. LOMS Enea Basket Piła zajmuje obecnie czwarte miejsce.