Koszykówka. Porażki pilskich zespołów seniorskich

W meczu III ligi mężczyzn KS Basket Piła – Powiat Pilski uległ u siebie PGE Spójni Stargard 69:92  Pilanie przegrali wysoko pierwszą i ostatnią kwartę tego spotkania
W meczu III ligi mężczyzn KS Basket Piła – Powiat Pilski uległ u siebie PGE Spójni Stargard 69:92 Pilanie przegrali wysoko pierwszą i ostatnią kwartę tego spotkania fot. Wiesław Szmagaj
To nie był udany weekend dla naszych seniorskich drużyn. Swoje mecze przegrali zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

W meczu III ligi mężczyzn KS Basket Piła – Powiat Pilski podejmował PGE Spójnię Stargard. Nasz zespół uległ rywalowi 69:92 (12:26, 26:20, 20:19, 11:27). Pilanie przegrali wysoko pierwszą kwartę, w dwóch kolejnych nieco odrobili stratę, ale w końcówce znów brylowali goście. Punkty dla pilskiej drużyny zdobyli: Tomasz Pochylski 37, Grzegorz Jankowski 20, Dominik Czajkowski 7, Jakub Kozieł 2, Piotr Konek 2 i Mateusz Relis 1.

W II lidze kobiet LOMS Enea Basket Piła – Powiat Pilski podejmował Lidera Biofarm Swarzędz. Pilanki po zaciętej walce przegrały po dogrywce z przyjezdnymi 101:106 (22:23, 22:24, 18:19, 22:18, d: 10:10, d: 7:12), będąc blisko zwycięstwa. Dla naszego zespołu punktowały: Michelle Chura Quispe 22, Dominika Mielczarek 18, Anna Abraszewska 18, Nikola Litwin 15, Natalia Piątek 8, Weronika Nadskakuła 7, Alicja Bąbińska 6, Zuzanna Szybiak 5, Elżbieta Ellis 2.

Świetnie za to spisały się młodzieżowe drużyny Enea Basketu Piła prowadzone przez Dominika Czajkowskiego, które odniosły zwycięstwa. W kategorii U15 chłopców pilanie rozgromili UKS Piątka Ostrów Wlkp. 125:54 (40:9, 27:10, 22:17, 36:18). Punkty zdobyli: Bartosz Filip 34, Borkowski Łukasz 29, Kukliński Jakub 26, Dukat Alan 14, Wyrzykiewicz Borys 6, Franek Sztukiel 5, Greliński Szymon 4, Kwaśniewski Filip 3, Marciniak Filip 2, Szalewski Bartek 2.

W kategorii U14 Enea Basket Piła wygrał pewnie z Enea Basketem Poznań 105:74. Dla pilan punktowali: Punkty zdobywali Bartosz Filip 41, Kukliński Jakub 26, Borkowski Łukasz 14, Dukat Alan 10, Marciniak Filip 5, Bartosz Dominik 5, Średnicki Liwiusz 4.