Koszykówka. W meczu III ligi Rawia Rawicz pokonała 365Energy Basket Piła

Koszykarze 365Energy Basketu Piła wygrali w Rawiczu dwie kwarty, ale w całym spotkaniu triumfowała miejscowa Rawia Rawag, zwyciężając 84:76 fot. Wiesław Szmagaj
365Energy Basket Piła rozegrał w miniony wtorek spotkanie w Rawiczu. Pilski zespół, choć był lepszy w dwóch kwartach, uległ miejscowej Rawii Rawag 76:84. Nasza drużyna zajmuje w III lidze siódmą lokatę

Początek spotkania w Rawiczu należał do 365Energy Basket Piła, który po pierwszej kwarcie prowadził różnicą czterech punktów. Gospodarze odrobili straty i na przerwę schodzili z jednopunktową przewagą. O porażce pilan zadecydowała głównie trzecia kwarta, w której Rawia powiększyła prowadzenie. Pilski zespół próbował jeszcze zniwelować przewagę rawiczan, ale ostatecznie miejscowi zwyciężyli 84:76 (18:22, 20:15, 25:14, 21:25).

Punkty dla pilan zdobyli: Tomasz Pochylski 28, Jakub Małecki 23, Jakub Jaroszyński 11, Dominik Maroszek 5, Kacper Głuszanowski 4, Kamil Szkopiński 2, Mateusz Relis 2 i Dominik Czajkowski 1.
W II lidze kobiet we Włocławku miejscowy AZS uległ ekipie Enea Basketu Piła 85:87. W Poznaniu w lidze U17 Enea AZS Szkoła Gortata pokonała wysoko LOMS Enea Basket Piła 66:39.