Koszykówka. W meczu ligi U12 Enea Basket Piła pokonał Basket Team Opalenica. Obejrzyjcie zdjęcia

W Pile rozegrane zostało spotkanie koszykarskiej ligi chłopców U12, w której rywalizuje osiem wielkopolskich drużyn. W zaległej z 4. kolejki potyczce Enea Basket Piła pewnie pokonał Basket Team Opalenica 76:59. Pilski zespół, prowadzony przez Dominika Czajkowskiego, rozegrał dobry mecz

Spotkanie z Basket Teamem Opalenica nie było dla pilan łatwe. Po pierwszej połowie goście prowadzili różnicą sześciu punktów. Nasz zespół znakomicie zagrał w trzeciej kwarcie, którą wygrał aż 24 „oczkami”. Ostatnia odsłona tego meczu była wyrównana, a zakończył się ostatecznie zwycięstwem Enea Basketu Piła 76:59 (10:17, 17:16, 27:3, 22:23).
Punkty dla Enea Basketu Piła zdobyli: Dominik Bartosz 24, Alan Dukat 17, Łukasz Borkowski 13, Filip Bartosz 10, Jakub Kukliński 6, Aleks Szostak 4 oraz Inwan Werhun 2. Dla rywali najlepiej punktowali: Hubert Krajewski 27, Sebastian Okoński 10 i Witold Przygocki 9. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z tego meczu.
Wysoką porażkę w Poznaniu zanotowali koszykarze Enea Basketu Piła w lidze kadetów. Pyra pokonała pilan 105:54 (22:7, 28:17, 36:14, 19:16). Dominacja poznańskiego zespołu, który jest liderem, nie podlegała dyskusji. Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Maksymilian Leniec 23, Eryk Szostak 11, Kacper Januszewski 9, Franciszek Jędrzejczyk 4, Błażej Koneczny 3, Marcel Troczyński 2, Wojciech Herczakowski 2. Pilanie zajmują piąte miejsce.

WYNIKI I TABELA LIGI U12
Wyniki 14. kolejki: UKS Piątka Ostrów Wlkp. - KS Kosz Pleszew 51:67, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Artbud Basket Junior Poznań 62:77, Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Basket Team Opalenica 67:62. W zaległym meczu 4. kolejki: Enea Basket Piła - Basket Team Opalenica 76:59.