Koszykówka. W powtórzonym meczu Basket Powiat Pilski nieznacznie lepszy od Wiary Lecha Poznań

W powtórzonym spotkaniu Basket Powiat Pilski okazał się nieznacznie lepszy od Wiary Lecha Poznań, choć triumfował tylko w jednej kwarcie. Pilanie są wciąż wiceliderem rozgrywek fot. Wiesław Szmagaj
Udostępnij:
Koszykarze Basketu Powiat Pilski rozegrali powtórzony mecz z Wiarą Lecha. Zespół z Piły zwyciężył różnicą trzech punktów.

W hali sportowej przy ul. Bydgoskiej pilska drużyna podejmowała Wiarę Lecha Poznań. Był to decyzją WZKosz powtórzony mecz 3. kolejki, bo pierwszy pojedynek tych drużyn został przerwany z powodu nieodpowiedniego zachowania kibiców zespołu przyjezdnego. W międzyczasie w Poznaniu odbył się mecz rewanżowy. Tam niepodzielnie rządził Basket Powiat Pilski. Wiara Lecha uległa wysoko naszej drużynie 48:72. Wydawało się, że w Pile będzie podobnie…

Tymczasem goście postawili pilanom spory opór. Nasz zespół był lepszy tylko w jednej kwarcie. Pozostałe odsłony tego spotkania team z Piły przegrał nieznacznie i to on triumfował w tym meczu 77:74 (14:16, 30:20, 13:16, 20:22). Warto dodać, że mecz odbył się bez udziału publiczności.

Punkty dla Basketu Powiat Pilski zdobyli: Tomasz Pochylski 31, Grzegorz Jankowski 11, Dominik Maroszek 9, Bartosz Rajewicz 9, Bartłomiej Lipiński 7, Paweł Smoczyk 4, Maciej Tutlewski 2, Tomasz Weiss 2, Tomasz Pajczyk 2. W drużynie gości najskuteczniejsi byli: Konrad Sobczak 20, Paweł Pampuch 17 i Wiktor Zygman 8.

Wcześniej pilski zespół podejmował Politechnikę Poznań. Podopieczni trenera Nikołaja Tanasiejczuka pokonali rywala 95:73 (28:18, 26:14, 21:18, 20:23). Punkty dla Basketu Powiat Pilski zdobyli: Tomasz Pochylski 29, Bartłomiej Lipiński 14, Paweł Smoczyk 14, Grzegorz Jankowski 12, Bartosz Rajewicz 11, Antoni Wysocki 5, Dominik Maroszek 4, Dominik Czajkowski 4, Maciej Tutlewski 2. W drużynie gości najlepiej punktowali: Igor Burzyński 18 i Filip Lorencki 16. Aktualnie pilski zespół zajmuje w rozgrywkach drugie miejsce.