Koszykówka. Zwycięstwa juniorek młodszych i młodziczek starszych Enea Basketu Piła

Wiele zawodniczek zespołu juniorek młodszych LOMS Enea Basketu Piła występuje w drużynach starszych kategorii wiekowych fot. Wiesław Szmagaj
Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend młodzieżowe drużyny Basketu Piła. Swoje mecze wygrały juniorki młodsze i młodziczki starsze

Swój pierwszy mecz rozegrały juniorki młodsze U16 LOMS Enea Basketu Piła. Gościły one Ostrovię Ostrów. Pilanki pewnie zwyciężyły 100:66 (34:17, 23:16, 22:14, 21:19), będąc zespołem zdecydowanie lepszym od rywalek. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły: Michelle Chura Quispe 21, Julia Susła 18, Zuzanna Chowańska 18, Wiktoria Wietrzyńska 14 i Dominika Starczewska 10. Nasz zespół jest aktualnie trzeci.
O miejsca 7-10 rywalizują młodziczki starsze U13 Enea Basketu Piła. Pilanki we własnej hali nie dały szans ekipie MKS MOS Konin, wygrywając wysoko 74:45 (17:13, 14:7, 27:8, 16:17). Znakomicie nasze zawodniczki zagrały szczególnie w trzeciej kwarcie. Najskuteczniejsze w pilskim teamie były: Wiktoria Grzegorczyk 13, Maria Lachowicz 12, Maja Michalska 12, Zuzanna Tadych 12 i Natalia Nieróbca 11. Pilanki obecnie plasują się na dziewiątym miejscu.
W lidze kadetów B Enea Basket Piła podejmował Pyrę Poznań. Podopieczni trenera Jakuba Rajewicza ulegli rywalom 96:120 (22:22, 21:34, 27:26, 26:38). Pilanie stracili szansę na zwycięstwo po słabszej grze w drugiej i czwartej kwarcie. Znakomicie spisał Maksymilian Leniec, który zdobył ponad połowę punktów całej drużyny. Dla pilskiego zespołu najlepiej punktowali: Maksymilian Leniec 49, Eryk Szostak 24, Kacper Januszewski 9 i Błażej Koneczny 7. Pilanie zajmują piątą lokatę.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?