KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła bez punktów w Szczecinie

Pilski zespół próbował zdobyć punkty w Szczecinie, ale gospodarze byli lepsi i pilanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w rozgrywkach fot. Wiesław Szmagaj
W wyjazdowym meczu I Ligi Futsalu KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła przegrał wysoko z Futsalem Szczecin.

Pilska drużyna jest w strefie spadkowej i potrzebuje punktów. Próbowała je zdobyć w Szczecinie, ale gospodarze byli lepsi i pilanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w rozgrywkach. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla szczecinian, a jedynego gola strzelił w 4’ Dmytro Rybitskyi. Wynik do przerwy był więc otwarty, co oznaczało nadzieję na ligowe punkty.

Pierwsze pięć minut drugiej części spotkania nie przyniosły bramek, ale później rozpoczęła się strzelecka kanonada gospodarzy. Zdobyli oni kolejno cztery gole, a na listę strzelców wpisali się: Bartosz Sobinek (25’), Daniel Maćkiewicz (26’), Karol Ława (27’ i 29’). Na 5:1 zmniejszył rozmiary przewagi szczecinian Łukasz Tomaszewski (32’), ale ci dorzucili jeszcze w kolejnych minutach dwie bramki. Jedną zdobył Karol Ława (35’), a druga padła z trafienia samobójczego (39’). Mecz zakończył się wysoką wygraną Futsalu Szczecin 7:1 (1:0). W najbliższej kolejce pilski zespół podejmie Futsal Świecie.