Lekka atletyka: 11 medali zawodników Gwdy Piła w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. Zobacz zdjęcia

PLKS Gwda Piła przy współudziale pilskiego MOSiR-u był głównym organizatorem dwudniowej, wielkiej imprezy lekkoatletycznej - Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Zawody odbyły się na profesjonalnie przygotowanym stadionie przy ul. Żeromskiego. Pilanie wywalczyli 11 medali.

W imprezie startowały reprezentacje województw ze 120 klubów sportowych. Była wspaniała oprawa. Podczas uroczystego otwarcia koncertowała orkiestra oraz soliści z UG Kaczory pod kierownictwem Zdzisława Nawrota. Poziom sportowy całych zawodów był wysoki, wielu zawodników wypełniło normy do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Kenii i Juniorów we Włoszech.
W tej grupie zawodników znalazł się zawodnik pilskiej Gwdy, 16-letni Dawid Borowik, który zwyciężył w biegu na 400 m juniorów młodszych z bardzo dobrym wynikiem 49,77, stwarzając sobie realną szansę na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Kenii.
Najbardziej zapracowanym zawodnikiem całej imprezy był zawodnik pilskiej Gwdy Adrian Wyrzykiewicz. W piątek udanie startował w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy. W mocnej stawce międzynarodowej na 800 m był trzecim polskim zawodnikiem. W sobotę zdecydowanie wygrał bieg na 1500 m młodzieżowców (3:57,85), w niedziele natomiast zdobył dwa kolejne złote medale, najpierw na 800 m (1:54,35), później w sztafecie klubowej 4x400 m.

Dwa medale wywalczyła niedawna brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10000 m Sandra Szpott. Tym razem pobiegła na 800 m i 1500 m. Na tym pierwszym dystansie wywalczyła medal brązowy (2:14,62), natomiast na 1500 m srebrny krążek z wartościowym rekordem życiowym 4:32,66. Miłą niespodziankę na 100 m ppł. juniorek sprawiła Agata Trzaskalska. W tej konkurencji była druga w czasie nowego rekordu życiowego 14,99. Po przygotowaniach do matur do swojej wysokiej formy wraca Arkadiusz Drozdowicz, który wygrał chód juniorów na 10000 m z bardzo dobrym wynikiem 44:36,77. Junior młodszy Miłosz Szmyt w tej samej konkurencji wywalczył brązowy medal z czasem 51:15,57.
Największą niespodziankę w zespole Gwdy sprawił Jakub Lewandowski, który zdobył złoty medal w skoku w dal juniorów z wynikiem 6,61. Druga w skoku w dal w kat. młodzieżowej była Karolina Sobkowska (4,95) Bardzo efektowny i emocjonujący był bieg na dystansie 4x400 m mężczyzn, kończący zawody. Po ostrj walce zwycięstwo odnieśli biegacze Gwdy w składzie Jan Poczewski, Dawid Borowik, Krystian Wojciechowski, Adrian Wyrzykiewicz. Uzyskali przy tym świetny wynik 3:24,42
Razem zawodnicy Gwdy wywalczyli 11 medali w tym 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Miejsca punktowane (do ósmego) ponadto zajmowali: 4. Radosław Sójka – chód 10000 m juniorów (52:53,93), 4. Anna Zartt – wzwyż juniorów mł. (145), 5. Krystian Szymański – 5000 m (16:06,90), 7. Michał Pawlak – 100 m (12,21), 8. Michalina Makowiecka – 2000 prz. Juniorek (7:56,52), 8. Mieszko Tobera – 3000 m juniorów mł. (9:23,07), 8. Jan Poczewski – 800 m juniorów (2:00,02).
Na ponad 100 klubów z całej Polski zespół Gwdy zajął wysokie piąte miejsce. Pierwszą lokatę wywalczył zespół Podlasia Białystok. Dorobek pilskich lekkoatletów miał też wpływ na zajęcie przez Wielkopolskę pierwszego miejsca w punktacji drużynowej województw. Do wysokiego poziomu sportowego klub PLKS Gwda dołożył duży sukces organizacyjny. Wielka impreza była zorganizowana wzorowo. Padały ze wszystkich stron uczestniczących ekip wielkie słowa uznania i podziękowania.